Daniel „vice” Kim został piątym zawodnikiem Cloud9. Póki co były gracz Rogue znajduje się w organizacji na okresie próbnym, a pierwszą okazją do zobaczenia go w nowych barwach będzie BLAST Pro Series Miami.

Daniel Kim zajmie w Cloud9 miejsce Jordana „Zellsisa” Montemurro, który pomagał zespołowi od początku 2019 roku. W marcu zakończył się jednak jego okres próbny i nie został graczem organizacji na stałe. Podczas tej przygody Montemurro zajął z formacją 5-6. miejsce na iBUYPOWER Masters, 2. miejsce podczas ELEAGUE CS:GO Invitational oraz wystąpił na katowickim Majorze.

Przejście vice'a do Cloud9 oznacza już drugi potwierdzony transfer byłych graczy Rogue. Włodarze tej organizacji rozstali się ze swoim składem CS:GO, ponieważ zawodnicy otrzymywali konkretne oferty z innych miejsc. Wcześniej oficjalnie ogłoszono j przejście SicKa do compLexity. Mówiło się również o powrocie MSLa i niko do Europy, gdzie ponownie mieliby dołączyć do duńskiego składu.

Vice zagra jeszcze jeden turniej w barwach Rogue, bowiem już 30 marca rozpocznie z kolegami rywalizację na StarSeries i-League Season 7 w Szanghaju. Jeśli chodzi o występy w Cloud9, pierwszą okazją do zobaczenia go na LANie będzie BLAST Pro Series w Miami, które wystartuje 12 kwietnia.

Po tej zmianie skład Cloud9 wygląda następująco:

  • United States Timothy „autimatic” Ta
  • United States William „RUSH” Wierzba
  • France Fabien „kioShiMa” Fiey
  • Sweden Maikil „Golden” Selim
  • United States Daniel „vice” Kim (okres próbny)
  • United States Ronald „Rambo” Kim (trener)