Venatores wygrało polskie kwalifikacje do V4 Future Sports Festival i tym samym zamknęło listę drużyn, które powalczą w Budapeszcie. Awans na turniej lanowy dały zespołowi tecka zwycięstwa nad AGO i Kinguin.

Wczorajsze emocje związane z kwalifikacjami do V4 Future Sports Festival rozpoczęły się od półfinałów. W nich mieliśmy powtórkę z playoffów drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej – AGO vs Venatores oraz PRIDE vs Kinguin. Końcowe rozstrzygnięcia były takie same, jak na turnieju w Warszawie. Po trzech mapach ekipa Krzysztofa 'stark' Lewandrowskiego poradziła sobie z faworyzowanym rywalem, choć przegrywała 0:1, a na drugiej lokacji musiała wracać z wyniku 0:9. Na Cache'u to jednak ona miała sporą przewagę po połowie i nie dała jej sobie wyrwać. W drugim spotkaniu ,,Orły” zmierzyły się z ,,Pingwinami”. Mecz był niesamowicie wyrównany – pierwsza lokacja przyniosła dogrywkę, później natomiast do zakończenia potrzebnych było trzydzieści rund. Ostatecznie, to formacja Karola 'rallen' Rodowicza wyszła z pojedynku zwycięsko, choć na Mirage'u musiała obronić punkt mapowy przeciwnika. Kilkadziesiąt minut po tym, drużyny zamieniły się rolami i to MINISE i spółka musieli gonić rezultat. Na ich nieszczęście, potknęli się na ostatniej prostej i przegrali 14:16. Oto jak prezentują się dokładne wyniki powyższych potyczek:

 • Venatores 2:1 AGO Esports (Mirage 10:16, Train 16:13, Cache 16:13)
 • PRIDE 0:2 Kinguin (Mirage 16:19, Cache 14:16)

Wielki finał kwalifikacji przyniósł równie duże emocje. Spotkanie rozpoczęło się na Mirage'u i górą z tej mapy ponownie wyszło Kinguin. choć w tym przypadku zawodnicy potrzebowali aż dwóch dogrywek, a wcześniej musieli wrócić z wyniku 10:15. Na drugiej lokacji ta strata była jeszcze większa, bowiem Venatores prowadziło już 15:5, co oczywiście dało dziesięć rund mapowych. Gracze wykorzystali dopiero szóstą z nich, jednak najważniejsze w tym przypadku było doprowadzenie do remisu. Początek Traina mógł zwiastować przebudzenie ,,Pingwinów”, szczególnie, gdy zwyciężyli oni starcie eco. Okres solidnej gry defensywnej przyniósł rezultat 7:3 na ich korzyść. Wtedy rozpoczęły się ogromne problemy. SOON wraz z kolegami poradzili sobie grając force'a, a później zdominowali resztę meczu. Od stanu 3:7 zdobyli aż trzynaście punktów z rzędu, co oznaczało triumf 16:7 i awans na turniej w Budapeszcie.

 • Kinguin 1:2 Venatores (Mirage 22:19, Cache 10:16, Train 7:16)

Polskie kwalifikacje były ostatnimi, jeśli chodzi o V4 Future Sports Festival. Znamy już wszystkie osiem zespołów, które w dniach od 23 do 25 marca powalczą w turnieju z pulą nagród na poziomie 500 tysięcy euro. Oto jak prezentuje się stawka rozgrywek:

 • Poland Virtus.pro
 • European Union FaZe Clan
 • European Union mousesports
 • European Union HellRaisers
 • Slovakia eXtatus
 • Czech Republic Dark Tigers
 • Hungary GameAgents
 • Poland Venatores