Zbliżają się dziesiąte urodziny jednego z najlepszych FPS-ów na świecie. Valve szykuje się na jubileusz ogłaszając konkurs dla fanów produkcji.

21 sierpnia 2022 roku gra Counter-Strike: Global Offensive skończy pełne dziesięć lat. Przez ostatnią dekadę produkcja przeszła bardzo długą drogę, przekonując społeczności obu poprzednich wersji CS-a, dzięki czemu obecnie jest najpopularniejszą grą na Steamie. Valve szykuje się do urodzin swojego „dziecka”, o czym świadczy ogłoszony dzisiejszej nocy konkurs.Twórcy CS:GO zachęcają do tworzenia naklejek nawiązujących do historii serii, a najlepsze prace zostaną wyłonione i trafią do oficjalnej jubileuszowej kapsułki.

Przypomnijmy, że podobne akcje przeprowadzane były już dwukrotnie. W 2019 roku Valve zachęcało do tworzenia jubileuszowych skinów, z okazji 20-lecia serii Counter-Strike'a, które stały się zawartością skrzynki CS20. Natomiast w ubiegłym roku powstała skrzynia Dreams & Nightmares, również stworzona z prac społeczności, przy czym twórcy skinów otrzymali po $100.000 w ramach nagrody. Tym razem firma Gabe'a Newella nie wspomina nic o nagrodzie finansowej.

Swoje naklejki należy zgłaszać przez Warsztat Steam do 21 lipca, czyli równo miesiąc przed wspomnianymi urodzinami. Aby prace były brane pod uwagę należy je oznaczyć tagiem „CSGO10 | Nazwa”. Można wysłać naklejki stworzone wcześniej, trzeba jedynie zmienić ich nazwę.