Twórcy Counter-Strike'a zaktualizowali zasady podpisywane przez uczestników Majora. Trafiła do nich interesująca pozycja.

Niedługo po zakończeniu PGL Major Antwerp 2022, Valve zaktualizowało regulamin organizowanych przez siebie turniejów. Znajdziemy tam między innymi sposób rankingowania drużyn, format rozgrywek, czy porozumienie pomiędzy uczestnikami a amerykańską firmą, pozwalające jej na wykorzystanie logotypów i podpisów na tworzenie wirtualnych przedmiotów jak naklejki.

Jako, że spis zasad jest ogólnodostępny, eksperci od razu ruszyli z analizą zmienionych fragmentów i odnaleźli w niej nowy ciekawy zapis. Pojawia się on na samym początku umowy i brzmi – CS:GO oznacza grę Counter-Strike: Global Offensive oraz wszystkie przyszłe wersje tejże gry„. Jest to pierwszy raz gdy pojawia się taka lub podobna zasada bezpośrednio wskazująca, że seria Counter-Strike może doczekać się kontynuacji.

Już od pewnego czasu krążą plotki mówiące o tym, że Valve może niedługo zmienić nazwę gry na samo „Counter-Strike”. Miałby to być początek nowej historii, która może się rozpocząć w drugiej połowie sierpnia, gdy będziemy obchodzić dziesięciolecie CS:GO.