Valve wprowadza kolejne zmiany w regulaminie Majorów, ponownie poruszając sprawę wspólnych interesów różnych drużyn.

Wiadomo już od dawna, że w turniejach wspieranych przez Valve nie mogą brać udziały drużyny należące do jednej organizacji lub mające wspólne podmioty nadrzędne. Wszystko po to aby nie doprowadzić do sytuacji, gdy powiedzmy w meczu o awans spotykają się dwa zespoły spod jednej bandery (np. drużyna X i jej akademia), gdyż może tworzyć to podejrzenia o niesportową rywalizację.

Stąd też Valve wykonuje kolejny krok aby jak najbardziej rozwiać wątpliwości społeczności. Dosłownie przed chwilą zamieścili na blogu CS:GO ogłoszenie, które brzmi:

Krótka wzmianka jeśli chodzi o plany na Majory 2020:

Część odzewu, który dostaliśmy w odpowiedzi na nasz post „keeping things competitive” od drużyn i organizatorów jest taki, że interes lig (konkretnie chodzi o współdzielenie własności lig pomiędzy organizatorami i drużynami) nie tworzy konfliktu interesów, ponieważ podobne założenia i przedsięwzięcia istniały w przeszłości i takie konflikty interesów nie są znaczące.

Kiedy właściwie możemy jasno wskazać na przypadki, w których związki pomiędzy drużynami a organizatorami turniejów powodowały brak zaufania w społeczności, doszliśmy do wniosku, że naszym krótkoterminowym celem powinno być zbieranie jak największej ilości danych i wymaganie szczerości oraz zaufania, żeby konflikty interesów mogły być poprawnie oceniane.

Dlatego też, w 2020 roku drużyny i gracze rejestrujący się do wzięcia udziału w Majorze, będą musieli publicznie ujawnić ich relacje biznesowe z innymi uczestnikami, czy też organizatorami turnieju, w celu przeprowadzenia jawnej i publicznej dyskusji na temat plusów a minusów posiadania takich relacji dla obu stron. Za nieujawnienie takich danych grozi dyskwalifikacja z turnieju.

Poza tym nie zamierzamy dodać żadnych innych wymagań dla uczestnictwa czy organizowania Majorów w roku 2020.

Jest to kontynuacja wpisu, w którym Valve nie zgodziło się na przyjmowaniem drużyn na wyłączność w danych rozgrywkach. Przypomnijmy jedynie, że czeka nas najdłuższa przerwa między Majorami CS:GO w historii tego tytułu. StarLadder Major Berlin 2019 skończył się jeszcze na początku września, zaś kolejny turniej wspierany przez Valve odbędzie się dopiero w maju 2020.