Gabefollower poinformował o ciekawym ruchu Valve. Amerykańskie studio usunęło możliwość podglądania ich prac nad rzekomym portem gry na Source 2.

W ciągu ostatnich miesięcy doświadczyliśmy prawdziwego wysypu informacji zwiastujących nadejście silnika Source 2 w CS:GO. Wszystko za sprawą twórcy internetowego Gabefollowera, który wraz ze swoją świtą znalazł sposób na podglądanie poczynań deweloperów Counter-Strike'a, dzięki czemu dowiedzieli się m.in. o mapach przenoszonych na Source 2, czy pierwszych meczach między deweloperami na zamkniętej wersji gry.

Jednak wygląda na to, że Valve odcięło nas od źródła informacji. W dzisiejszej aktualizacji deweloperzy usunęli identyfikator aplikacji 710, dzięki któremu Gabefollower miał dostęp do zakulisowych informacji. Są dwa wytłumaczenia – jedno oczywiste, czyli Valve nie chce byśmy im patrzyli na ręce, a drugie mówi o przeniesieniu wszystkiego na app id 730. Drugi scenariusz jest dla nas bardziej optymistyczny, bo oznaczałby, że premiera jest bliżej niż nam się wydawało.

Oczywiście pojawiło się wiele spekulacji dotyczących możliwej premiery CS:GO Source 2. Duża część społeczności ma nadzieję, że sam Gabe Follower ogłosi nowe życie ulubionego tytułu podczas IEM Major Rio 2022 – dotychczas największym turnieju Major w historii.