VALVE w ostatnim czasie wzięło sobie na celownik cheaterów w CS:GO. Firma chce zaangażować w pomoc społeczność gry, zapraszając ją do specjalnej bety.

VALVE pracuje wciąż nad walką z cheaterami. Współczynnik zaufania czy system Prime miał w znaczący sposób uprzykrzyć oszustom życie. To jednak nie są nadal wystarczające bronie przeciwko cheaterom, którzy korzystają z faktu, że gra obecnie jest darmowa.

Nowym rozdziałem w walce z „haxami” mają być zmiany, które dzisiaj VALVE wprowadziło. Chodzi tutaj na razie o betę – producent gry zamierza testować nowe rozwiązanie. Według opisu firmy jest to system, który ma ograniczać rodzaje programów i plików, które mogą wchodzić w interakcję z grą.

VALVE zaprasza graczy do współpracy, czyli do bety tego systemu. By ją uruchomić należy:

  1. Wejść na Steama.
  2. Wejść w swoją bibliotekę.
  3. Prawym przyciskiem myszy kliknąć CS:GO i wybrać „właściwości”.
  4. Wybrać zakładkę „BETA”.
  5. Wybrać interesującą nas wersję beta.
  6. Teraz pora na restart komputera. Po włączeniu go ponownie, beta będzie już działać.
  7. Gdy chcemy wyłączyć betę, należy wykonać te same kroki, tylko w zakładce „BETA” wybrać – anulowanie udziału, a następnie zresetować komputer.

W mało prawdopodobnym przypadku,  gdy uruchomimy CS:GO z niekompatybilnymi plikami, to otrzymamy ostrzeżenie na ten temat, a konto może nawet otrzymać blok na serwery obsługiwane przez system VAC. Aby rozwiązać ten problem, należy wyłączyć „Zaufane uruchomienie” w ustawieniach gry. Wpłynie to jednak na nasz czynnik zaufania.

VALVE ponadto dodało wymagania dla innych twórców programów, które wchodzą w interakcję z CS:GO. W przyszłości wszystkie biblioteki DLL współpracujące z grą będą musiały być podpisane cyfrowo przy użyciu podpisu „Authenticode”. Dodatkowo gdy biblioteki będą zakłócać działanie gry, będą natychmiastowo blokowane.