Producent CS:GO przedstawił swoje plany dotyczące organizacji Majorów oraz turniejów RMR w 2022 i 2023 roku. Valve chciałoby organizować dwa Majory rocznie.

Deweloper rozesłał maile do największych organizatorów turniejów, w których przedstawił swoje propozycje na 2022 i 2023 rok. Valve chciałoby utrzymać tempo dwóch Majorów rocznie, jeden odbywałby się w maju, drugi w listopadzie. Każdy event poprzedzałby jeden turniej RMR w każdym regionie.

Organizatorzy turniejów mają czas do końca czerwca, aby przedstawić swoje propozycje przeprowadzenia Majorów oraz RMR w 2022 roku. Podobne wnioski dotyczące roku 2023 można za to kierować do Valve do listopada.

Firma Gabe'a Newella chciałaby organizować Majory w 19. i 20. oraz 44. i 45. tygodniu roku, jest to kolejno późny maj i wczesny listopad. Valve zaznacza również, że potencjalny nowy organizator powinien tak zaplanować godziny rozgrywek, by odbywały się one w porze dnia dogodnej dla znacznej części graczy CS:GO.

Pięć regionów, czyli Europa, CIS, obie Ameryki oraz Azja/Oceania będą miały do rozegrania jeden turniej RMR, który odbędzie się na LAN-ie. Valve zapewnia wsparcie przy budowaniu puli nagród, organizacji podróży i pobytu graczy na tych rozgrywkach, które miałyby być organizowane w 14. i 39. tygodniu roku (wczesny kwiecień, późny wrzesień).