Dla YouTubera o tematyce CS:GO nie ma większego wyróżnienia niż pochwała od samego Valve. Dziś studio udostępniło listę pięciu twórców, którym warto się przyjrzeć.

Na YouTubie możemy znaleźć multum przeróżnych twórców w pełni poświęcających się CS:GO. Jednak dla pięciu z nich dzisiejszy poranek mógł być prawdziwym zwrotem w internetowej karierze. Oficjalne konto CS:GO udostępniło listę „niedocenianych YouTuberów”, którzy zasługują na większą uwagę. Kto się na niej znalazł?

1. Callum Brawn – 700 subskrypcji

Pierwszy na liście jest Callum Brawn, który ma na swoim kanale zaledwie kilkanaście filmów. Swoją uwagę zwrócił fachową analizą podstawowych mechanik w rozgrywce, wymaganych aby wynieść swoje umiejętności na wyższy poziom. Przykładami tutaj mogą być następujące filmy – tajniki skutecznej komunikacji, rozgrywanie standardów, czy rozłożenie gry profesjonalnych drużyn na czynniki pierwsze. Calluma możecie znaleźć tutaj:

2. Glaze – 3000 subskrypcji

Kanał prowadzony przez dwudziestodwulatka z Wielkiej Brytanii, który studiuje kierunek związany z esportem oraz od czterech lat jest związany z pozycją szkoleniowca w różnych drużynach. Jego twórczość skupia się na analizie gry poszczególnych zawodników oraz rozpracowaniu zagrywek na czynniki pierwsze, aby widzowie mogli dowiedzieć się jak kryć daną pozycję na mapie. Do tego znajdziemy również klasyczne poradniki granatów dymnych oraz błyskowych.

3. p0ke CSGO – 2250 subskrypcji

Jak sam twórca pisze o swoim kanale „od podstawowych zagrywek, po analizy meczów profesjonalnych zawodników – kocham każdy aspekt gry i chcę dzielić się swoją pasją z innymi”. Podobnie jak jego poprzednik, p0ke przede wszystkim stara się analizować występy zawodowych graczy, aby doskonalić swoje umiejętności. Mankament tego kanału polega na tym, że… ostatni film pojawił się tu prawie rok temu.

4. kingT – 1350 subskrypcji

Twórca zdecydowanie wyróżniający się z całego zestawienia z powodu tworzonej publicystyki. Sam pisze o sobie żartobliwie „człowiek z wieloma opiniami i brakiem przyjaciół, którym mógłby je przedstawić”. Do tego kingT również przeprowadza podstawowe analizy powtórek profesjonalnych graczy, lecz oprócz tych najgłośniejszych nazwisk sięga również po młodszych graczy. W zeszłym roku nagrał film i Kamile „reiko” Cegiełko opisując go jako zawodnika, który carruje NEO i TaZa.

5. Multi – 1250 subskrypcji

Kanał Multiego skupia się na krótkich filmach, czyli tak zwanych shortach. Każdy trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund i w skondensowany sposób stara się wytłumaczyć daną zagrywkę lub pokazać jak rzucać granat. Świetny sposób do pokazywania nowych sztuczek bez większej otoczki i analizy.