Valve w ostatnim czasie wzmógł prace nad grą Counter-Strike: Global Offensive, a jak się okazuje to może być dopiero początek. Czy usprawniony system komunikacji będzie kolejną rzeczą zaimplementowaną do gry?

System komunikatów głosowych Counter-Strike'a sięga wielu lat wstecz i nazwanie go przestarzałym jest dość łagodnym określeniem. Proste komendy, z których i tak prawie nikt nie korzysta zdają się być wręcz archaiczne. Jednak to może się niedługo zmienić.

Matt T. Wood, jeden z deweloperów pracujących dla Valve, zadał na twitterze dość jasne pytania:

A więc… Komendy radiowe CS. Używacie ich? Jeśli tak, to których najczęściej i dlaczego? Jakie jeszcze powinny znaleźć się w grze (oprócz „daj dropa”)?

Wypowiedź ta wskazuje na to, że rewolucja wywołana przez Apex Legends może dotknąć również CS:GO. Gra Battle Royale od studia Respawn Entertainment stała się fenomenem na skalę światową z powodu wielu czynników, a jednym z nich jest system tzw. pingów. Gracze nawet nie używając mikrofonu są w stanie bardzo sprawnie się ze sobą komunikować za pomocą przygotowanych prostych i zrozumiałych dla każdego zwrotów.

Jakby się zastanowić, to wciąż w 2019 nie każdy używa mikrofonu do komunikacji z drużyną, szczególnie na niższych rangach. Dlatego też komendy takie jak „potrzebuję granatu błyskowego/dymnego”, „potrzebuję broni” czy „teraz idź cicho” mogłyby ułatwić rozgrywkę. Osobiście uważam, że przede wszystkim w grze powinny pojawić się zwroty grzecznościowe jak „przepraszam”, „dziękuję” oraz „dobra robota” – odrobina grzeczności jeszcze nikomu nie zaszkodziła, szczególnie w internecie!