Nowy rok przyniesie odświeżenie systemu kwalifikacji do Mistrzostw Świata CS:GO. Najlepsze drużyny świata nie będą musiały się martwić o otwarte kwalifikacje.

Dziś w nocy Valve wypuściło naklejki dedykowane mistrzom IEM Major Rio 2022. Zawodnicy Outsiders otrzymali swoją własną kapsułę, w której znajdziemy autografy Evgenii „⁠FL1T⁠” Lebedev, Petr „⁠fame⁠” Bolyshev, Dzhami „⁠Jame⁠” Ali, David „⁠n0rb3r7⁠” Danielyan, oraz Alexey „⁠Qikert⁠” Golubev. Jest to trzecia taka kapsuła w historii CS:GO, a poprzednie otrzymali reprezentanci NAVI i FaZe Clanu.

Wraz z premierą nowych naklejek, Valve zapowiedziało zmiany w systemie kwalifikacji na turnieje RMR. Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu CS:GO:

Dotychczas drużyny wchodziły do turniejów RMR za pomocą bezpośrednich zaproszeń lub serię otwartych kwalifikacji. Począwszy od paryskiego Majora, część dobrze prezentujących się zespołów, które załapały się zaproszenia do RMR, będzie mogło pominąć etap otwartych kwalifikacji i zaczną drogę do Majora od zamkniętego etapu. Tam spotkają się z laureatami open kwali. 

Na razie otrzymaliśmy jedynie zajawkę zmian, lecz nie poznaliśmy żadnych szczegółów. Istnieją jednak dwie opcje – albo ilość miejsc w zamkniętych kwalifikacjach zostanie zwiększona o zaproszone drużyny, albo pozostanie taka sama i liczba miejsc dla zwycięzców otwartych kwalifikacji skurczy się.