Valdemar „valde” Bjørn Vangså czołowy strzelec zespołu OG, zdradza dlaczego został przesunięty na ławkę rezerwowych i nie będzie kontynuował przygody z tym składem.

Wczoraj do sieci trafiła informacja mówiąca o przeniesieniu na ławkę rezerwowych Valdemara „valde” Bjørna Vangså, która niedługo później została potwierdzona przez organizację. Oznacza to, że duńska organizacja straci swojego najlepszego strzelca, który mógł pochwalić się najlepszymi statystykami indywidualnymi spośród wszystkich strzelców OG, nie licząc polskiego snajpera Mateusza „mantuu” Wilczewskiego. Z pewnością będzie to bolesna strata.

Zmiany wynikają oczywiście z niezadowalających wyników. Europejski zespół wystąpił na turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata CS:GO, lecz nie znalazł dla siebie miejsca w głównych rozgrywkach. Podobnie było rok temu, gdy zabrakło im zaledwie 150 punktów w rankingu Regional Major Rankings by zaklepać sobie bilet do Sztokholmu. Wysokie miejsce w zestawieniu najlepszych ekip świata według HLTV, nie przekładało się na wyniki na serwerze w najważniejszych momentach.

Valdemar „valde” Bjørn Vangså ujawnił, że OG chce zmienić podejście do rozwoju zespołu CS:GO i on jako gracz się z nią nie zgadza. W wywiadzie dla portalu dexerto.com duński zawodnik powiedział:

Oni [OG] chcą skupić się na młodych graczach i rozwijaniu drużyny od całkowitego zera, zatrzymają jedynie część starego składu. To jest kierunek, w którym nie widzę dla siebie miejsca. Byłem częścią budowy pierwszego składu OG. To samo spotkało mnie w North. Teraz czuję, że jestem gotowy by być częścią innej drużyny i to takiej, która walczy o najważniejsze trofea i gra na największych turniejach.”

Wszystkie rozgrywki w ramach wiosennego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 będą transmitowane na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Partnerami polskiej transmisji z Mistrzostw Świata CS:GO są KFC, WK Dzik, Logitech, BestBet24, Grześki oraz Reebok.