Reprezentanci Virtus.pro po raz kolejny dostarczyli swoim fanom sporą dawkę emocji, przyprawiając niejednego widza o problemy z sercem, ostatecznie wygrywając lanowe derby z x-kom.

Poland x-kom team

0

Faza grupowa
V4 Future Sports Festival
Grupa B

Inferno
(11:4; 1:12)

Mirage
(2:13; 0:3)

Poland Virtus.pro

2

Inferno

Reprezentanci x-kom rozpoczęli to wyjątkowe spotkanie po stronie broniącej, od razu wygrywając pistoletówkę po trzech niesamowitych zabójstwach ze strony Krzysztofa 'starka' Lewandrowskiego. Idąc za ciosem byli zawodnicy Venatores wykorzystali przewagę ekonomiczną i nie przepuścili ataku terrorystów w pierwszej rundzie full. Dopiero w szóstej rundzie gracze Virtus.pro zdobyli swój pierwszy punkt, jednak rywale szybko powrócili na właściwe tory, całkowicie resetując ekonomię podopiecznych kubena. Virtusi byli totalnie bezradni do pewnego momentu, aż przy stanie 11:1 na korzyść rywali zdołali przejąć inicjatywę i wygrali resztę rund podczas pierwszej połowy.

Drugą rozpoczęli od zwycięskiej pistoletówki, dokładnie, Virtus.pro wygrało rundę pistoletową na mapie Inferno! Ten moment był przełomowy dla legendarnego składu, który runda za rundą odrabiał straty do swoich rodaków. Doświadczenie dało o sobie znać, bowiem ekipa NEO zdołała wyrównać, a następnie zwyciężyć całe spotkanie na mapie Inferno, zapewniając sobie awans do fazy pucharowej.

Mirage

Po meczu na mapie Inferno reprezentanci Virtus.pro byli już pewni awansu do fazy pucharowej, zaś zawodnicy team x-kom całkowicie załamali się po przegraniu takiej mapy. Od początku pasha i jego koledzy narzucili przeciwnej drużynie swój rytm gry, nie dając w ogóle zaatakować żadnego z bombsite'ów. Znakomita gra Virtusów czy może wygrana psychicznie walka nad zawodnikami x-kom? A może jedno i drugie? Ekipa starka podczas pierwszej połowy zdobyła zaledwie dwie rundy, bezradnie próbując powalczyć o nieistotne już punkty w fazie grupowej. Po zmianie stron Virtus.pro dopięło swego i zwyciężyło całe spotkanie, awansując do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie.

allegro wspiera transmisję i ma dla naszych czytelników specjalna ofertę. Sprawdźcie ją tutaj: http://bit.ly/v4-esn.