Los sprzyja Anonymo – Polacy mimo słabej postawy w barażach, utrzymali się w ESEA Premier i zagrają na zapleczu ESL Pro League w nadchodzącym sezonie 38. Snaxowi i spółce „pomogli” gracze BIG.

Niecałe dwa tygodnie temu oglądaliśmy istną katastrofę – porażkę w barażach i w rezultacie spadek do ESEA Advanced. Anonymo znalazło się w sytuacji tragicznej, bo rozgrywanie sezonu na 3. szczeblu rozgrywek z pewnością nie jest tym, czego zawodnicy, zarząd i kibice oczekiwali w chwili formowania składu. Splot szczęśliwych zdarzeń sprawił jednak, że Polacy utrzymają się w ESEA Premier nieco inną drogą.

10 dni temu informowaliśmy o potencjalnej szansie na utrzymanie – wówczas mówiło się o spotkaniu z Apeks, którego zwycięzca zostałby w ESEA Premier. Istniała jednak również druga możliwość – na zapleczu EPL-a mogło zwolnić się jeszcze jedno miejsce, zajmowane dotychczas przez BIG. Niemcy musieli jednak zająć odpowiednio wysokie miejsce w rankingu ESL, by otrzymać zaproszenie do CSowej „Ligi Mistrzów”. Tak się w rzeczywistości stało, przez co zwolniły się sloty w ESEA Premier. Te zostaną zajęte przez Anonymo i Apeks, a decydujący mecz nie będzie potrzebny.

38. sezon ESEA Premier rozpocznie się 17 sierpnia. Ponownie 16 drużyn będzie walczyć o pulę nagród wynoszącą 50 tysięcy dolarów, a także bilet do ESL Pro League Season 15. Do rozgrywek przystąpią trzy polskie zespoły – x-kom AGO, Wisła All in! Games Kraków i Anonymo.