PGL Major Stockholm 2021 pobił rekord oglądalności turnieju CS:GO, dwukrotnie przebijając poprzedni najlepszy wynik.

Turniej w Sztokholmie z pewnością przejdzie do historii – pierwszy Major od dwóch lat, powrót widzów na arenę i upragnione zwycięstwo s1mple'a i Natus Vincere. Wyborne narracje spowodowały, że rozgrywki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a rekord oglądalności Majora CS:GO został dwukrotnie pobity.

Przed startem PGL Major Stockholm 2021 najlepszym wynikiem oglądalności wśród Majorów był ELEAGUE Major 2017, którego w szczytowym momencie śledziło 1.331.781 widzów. Ten wynik został wczoraj podwojony, ponieważ finałowe rundy pomiędzy Na`Vi i G2 Esports oglądało 2.748.850 osób. Wiele wskazywało na to, że dotychczasowy rekord zostanie pobity, ale niewielu spodziewało się, że aż z tak dużą nawiązką. Dobre wyniki pojawiły się również na polskiej transmisji, która niemalże przebiła barierę 70.000 widzów w jednym momencie.

Społeczność Counter-Strike'a ponownie udowadnia, że ich ulubiona gra ma się bardzo dobrze i wciąż się rozwija. PGL Major Stockholm 2021 pobił również rekord oglądalności The International z Doty 2, czyli innej gry Valve, gdzie najwięcej zanotowano 2.738.183 widzów.