UNGENTIUM zostaje mistrzem Dywizji Profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej. Zespół Sidneya wywalczył sobie tym samym awans do najwyższej klasy rozgrywkowej PLE.

W finale Dywizji Profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej zmierzyli się ze sobą zawodnicy AVEZ oraz UNGENTIUM. Na papierze ewidentnym faworytem w tym starciu byli Prism i spółka, którym już przed startem rozgrywek niektórzy przypisywali awans do najwyższej dywizji PLE. Podopieczni Luza pokazali już, że potrafią rywalizować z najlepszymi polskimi ekipami, wygrywając z Wisłą czy Anonymo w ESL Mistrzostwach Polski.

Finał toczy się jednak często własnym prawami, o czym przekonali się na samym początku gracze UNGENTIUM. Na pierwszej mapie Ośmiornice miażdżyły swoich rywali, kończąc połowę z niesamowicie korzystnym wynikiem 13 do 2. Zespół prowadzony przez Luza pomimo przegranej pistoletówki numer dwa nie zamierzał się poddawać. Po szalonej pogoni za wynikiem, EXUS i spółka doprowadzili do dogrywki, w której następnie triumfowali. Na Vertigo AVEZ nie zdołało już zaskoczyć ponownie swoich przeciwników, którzy sięgnęli tym samym po pierwsze trofeum pod obecnym szyldem.

Mecz AVEZ-UNGENTIUM był dopiero małym przedsmakiem tego, co czeka nas wieczorem. O godzinie 18:00 AGO powalczy z PACT o triumf w Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej.

Wynik spotkania:

Poland AVEZ 0:2 UNGENTIUM Poland

  • Ancient – 16:19
  • Vertigo – 12:16