UNGENTIUM o awans do ESL Challenger League powalczy w barażach. Polski zespół pożegnał się z play-offami ESEA Advanced po porażce 0 do 2 z forZe.

UNGENTIUM do meczu z forZe podchodziło w doskonałych nastrojach. Polski zespół pozostawał niepokonany w rozgrywkach ESEA Advanced od sześciu spotkań. Na dodatek dzięki ostatniemu zwycięstwo z ECLOT byali i spółka zagwarantowali sobie grę w barażach ESL Challenger League, a co za tym idzie, nie nieśli na swoich barkach żadnej wielkiej presji.

Niestety gra bez noża na gardle nie podziałała najlepiej na Polaków. Ci dali sobie wypuścić zwycięstwo z rąk na Ancientcie, prowadząc w pewnym momencie 13 do 11 po stronie broniącej. Charakteru z poprzednich spotkań zabrakło podopiecznym Luza także na Duście 2, gdzie nadwiślański zespół mając korzystny wynik 10 do 7, następnie zanotowało fatalną passę, zdobywając jedynie jeden punkt na przestrzeni dziesięciu rund.

Poland UNGENTIUM 0:2 forZe Russian Federation

  • Ancient – 17:19
  • Dust2 – 11:16

Porażka z forZe eliminuje UNGENTIUM w play-offów ESEA Advanced. Mimo to zespół prowadzony przez Luza nie traci swoich szans na awans do ESL Challenger League. Polska formacja powalczy w ich barażach w dniach 15-17 lipca.