UNGENTIUM kontynuuje walkę o awans do ESL Challenger League. Dziś ekipa byaliego rozegra swój, jak dotychczas najważniejszy mecz w play-offach ESEA Advanced.

UNGENTIUM już w drugiej rundzie play-offów ESEA Advanced zanotowało porażkę, co spowodowało, że Polacy zrzuceni zostali do drabinki przegranych, gdzie musieli radzić sobie bez marginesu błędu. Gra z nożem na gardle nie specjalnie przeraża jednak podopiecznych Luza. Ci doskonale odnajdują się w rywalizacji pod presją i  póki co pozostają niepokonani w fazie pucharowej rozgrywek od czterech spotkań, pokonując na swojej drodze GRZ Bulls B8, Into the Breach oraz FLET.

W kolejnym spotkaniu w ramach ESEA Advanced UNGENTIUM zmierzy się z ECLOT. Polacy trafić mogli zdecydowanie gorzej, bowiem po drugiej stronie drabinki znajduje się Apeks oraz EC Kyiv, które w ostatnim czasie napsuło sporo krwi zespołom znad Wisły. Mecz z czeską formacją jest dla byaliego i jego drużyny ważny z dwóch powodów – po pierwszy wygrywając go, Polaków będą dzieliły już tylko dwa zwycięstwa od finału turnieju, a po drugie w razie niepowodzenia i tak będą mieli zapewnione miejsce w minimum barażach ligi Advanced.

20:00 – Czech Republic ECLOT vs UNGENTIUM Poland