UNGENTIUM poszło za ciosem i dziś znowu zwyciężyło. Pokonując KOVE zapewniło sobie występ w drugiej części rozgrywek Malta Vibes Knockout S5, czyli fazie pucharowej.

  • Poland UNGENTIUM 2:1 Finland KOVA

Zdecydowanie lepiej w tę serię weszli reprezentanci KOVY. Fińska ekipa na wybranym przez siebie Anciencie dyktowała warunki grając w ataku. Nasi rodacy byli praktycznie bezradni w obronie i po 15. potyczkach przegrywali wynikiem 4:11. Zmiana stron nie pomogła UNGENTIUM – rywal błyskawicznie zamknął pojedynek 16:6.

Na Mirage'u również obserwowaliśmy szybkie zawody, choć tym razem to Polacy dominowali. W pierwszej połowie będąc w ofensywie przejęli inicjatywę i nie oddali jej do końca wypracowując sobie prowadzenie 11:4. Gdy przenieśli się do CT bez problemu dopięli swego triumfując nad przeciwnikiem identycznym rezultatem, co on wcześniej – 16:6.

Ostateczne spotkanie miało miejsce na Inferno, które przyniosło dla widzów sporo emocji. Wszystko za sprawą tego, że formacje szły łeb w łeb wiedząc, że tylko zwycięzca awansuje do dalszej fazy, a przegrany pożegna się z turniejem. Gdy jednak w drugiej części starcia dotarliśmy do kluczowego momentu, UNGENTIUM zadało kilka ciosów, które przełożyły się na pięć punktów meczowych. Dominik „GruBy” Świderski i spółka dwa z nich zmarnowali, ale trzeci już wykorzystali wygrywając 16:12.

Dla podopiecznych Macieja „Luz” Bugaja pokonanie KOVY 2 do 1 było drugim zwycięstwem z rzędu w Malta Vibes Knockout Series 5. Zobaczymy ich zatem w kolejnym etapie zmagań, którym będą play-offy z udziałem m.in. SINNERSK23AGO HEET.