ARCY kończy przygodę z United Masters League na ćwierćfinale. Spotkanie obfitowało w masę emocji oraz świetnych zagrań ze snajperki szczególnie w wykonaniu snatchiego.

Poland ARCY

0

Ćwierćfinał
United Masters League Season 2

Overpass
(6:9; 4:7)

Vertigo
(6:9; 5:7)

Denmark Copenhagen Flames

2

Overpass

Pierwsza mapa została wybrana przez Copenhagen Flames. Duńczycy rozpoczęli ją od wygrania pistoletówki. Ekipa TaZa zdołała jednak odpowiedzieć już w kolejnej potyczce, dzięki czemu zdobyli kolejne dwa punkty. Niestety z biegiem czasu ich sytuacja zaczynała się coraz bardziej pogarszać. Ataki ich rywali były bardzo dobre, o czym świadczy zresztą rezultat. Przeciwnicy naszych rodaków do przerwy prowadzili już trzema oczkami.

ARCY przegrało również drugą rundę pistoletową, przez co znacznie utrudnili sobie ewentualny comeback. Na pełnym wyposażeniu zaprezentowali się ze świetnej strony. Wygrali jedną potyczkę, która z automatu dała im trzy kolejne. Wydawało się, że formacja rallena już za moment przegoni swojego oponenta, lecz tak się nie stało. Duńczycy postawili wręcz tytanową obronę, której nasi nie byli w stanie sforsować. Szybko zdobyli pięć punktów, tym samym wygrywając 16:10.

Vertigo

Copenhagen Flames drugą mapę starcia zaczęło od wygrania pistoletówki. ARCY szybko odpowiedziało, lecz po chwili zostali stłamszeni przez rywala. Drużyny naprzemiennie przypisywały punkty aż do wyniku 3:3. To wtedy Duńczycy zakasali rękawy i zdobyli sześć rund z rzędu, przez co znacznie oddalili się od naszych rodaków. Na nasze szczęście niemoc została zażegnana, dzięki czemu Polacy zdobyli trzy oczka.

Strona terrorystów w wykonaniu zespołu Nodiosa wyglądała bardzo solidnie. Używali dużej ilości granatów dymnych, którymi zazwyczaj operowali w okolicach bombsite'u A. Przyniosło im to wiele korzyści, ponieważ już po chwili prowadzili 15:7. Polacy nie zamierzali się poddawać i zdołali jeszcze pokazać pazur. Wygrali cztery potyczki z rzędu, lecz przewaga Duńczyków okazała się zbyt wielka. Na pochwałę zasługuje snatchie, który zdobywał masę ważnych eliminacji, które dawały do końca nadzieję na to, że ARCY jednak zdoła wrócić.