Daniil „⁠headtr1ck⁠” Valitov trafił na celownik organizacji Ninjas in Pyjamas. Młody zawodnik dotychczas reprezentował jedynie akademię NAVI.

Według informacji pozyskanych przez portal dexerto oraz potwierdzonych przez redaktorów HLTV, Daniil „⁠headtr1ck⁠” Valitov prowadzi zaawansowane rozmowy z Ninjas in Pyjamas w sprawie podpisania kontraktu na przyszły rok. Doniesienia mówią, że decyzja już zapadła i pozostały jedynie szczegóły potrzebne do finalizacji całego procesu. Młody Ukrainiec ma zająć miejsce doświadczonego Patricka „⁠es3tag⁠” Hansena, który w tym tygodniu został odsunięty od głównej piątki.

Osiemnastolatek przez wielu nazywany jest „drugim s1mplem”, choć jak dotąd nie miał wielu okazji żeby zaprezentować swoje umiejętności grając z najlepszymi ekipami na świecie. Daniil ma za sobą pierwsze kroki na profesjonalnej scenie w barwach NAVI Junior i wciąż jest związany z ukraińską organizacją.

headtr1ckowi nie można odmówić ogromnych umiejętności indywidualnych, ale zdecydowanie brakuje mu doświadczenia. Pokazały to jego występy z główną piątką NAVI na turniejach ESL Pro League oraz BLAST Premier Fall Groups, gdzie notował wyniki poniżej swojej średniej. Potwierdził to również szkoleniowiec NAVI, Andrey „⁠B1ad3⁠” Gorodenskiy mówiąc, że Daniil wciąż nie jest gotowy do gry przeciwko drużynom ze światowej topki. Najwidoczniej Ninjas in Pyjamas patrzy na ten transfer długofalowo i chce „wychować” sobie nową gwiazdę.