Pierwsza runda play-offów przyniosła nam wiele emocji. Wisła Kraków stoczyła prawdziwą wojnę z Nordavind i ostatecznie była górą w tym pojedynku. O wiele gorzej poszło Anonymo, które odpadło z turnieju.

  • European Union Nordavind 1:2 Poland Wisła All in! Games Kraków (Train 17:19, Dust2 19:16, Mirage 16:19)

To miał być wyrównany mecz, ale chyba nikt się nie spodziewał tak zaciętego pojedynku. Obejrzeliśmy trzy mapy i na każdej z nich potrzebowano dogrywki, by rozstrzygnąć wynik spotkania. Ostatecznie na szczęście to Wisła wyszła z tego starcia zwycięsko, pokonując rywala 2:1. Kluczowy był niesamowity come-back na pierwszej mapie, kiedy to Polacy odrobili wynik 4:11 i ostatecznie dobili przeciwnika w dogrywce. Gdyby nie wygrany Train, to Nordavind zapewne mogło być cieszyć się ze zwycięstwa 2:0. Tymczasem doszło do trzeciej mapy, gdzie odpowiedzią na znakomitego mertza był hades. Polski snajper poprowadził drużynę do wygranej 19:17 i tym samym to Biała Gwiazda gra dalej w turnieju. Na ogromne brawa zasługuje jednak gracz Nordavind – mertz. Duńczyk właściwie w pojedynkę ciągnął cały zespół na plecach, łącznie w spotkaniu zdobył aż 95 fragów (15 więcej niż drugi jedqr), a nadal to było za mało na dobrze grających Polaków. Może zaskakiwać wynik SZPERA – Grzesiek z ratingiem 1.12 był najlepszym graczem w Wiśle, dołożył do tego 76 trafień. Tak stabilne strzelecko występy to nie codzienność u 29-latka.

Teraz Wisłę czeka jeszcze większe wyzwanie – pokonać fnatic w 2. rundzie play-offs.

  • Bulgaria SKADE 2:0 Poland Anonymo (Overpass 16:8, Nuke 16:8)

Mniej powodów do optymizmu ma inna polska drużyna – Anonymo. Ekipa Snaxa przegrała ze SKADE 0:2, nie mając większych szans na obu mapach. Niestety taki wynik był do przewidzenia – Bułgarzy są w genialnej formie, a dzisiaj odnieśli 16. zwycięstwo z rzędu! Była to również trzecia wygrana z rzędu w bezpośrednich starciach między tymi ekipami. Cóż, Anonymo miało być polskim super-teamem, ale na razie wyniki nie idą w parze z oczekiwaniami. Mamy już kwiecień, czyli powoli okres pod parasolem ochronnym dobiega końca, pora słowa zamieniać w czyny. Dzisiaj Polacy trafili na fala, który jest w wyjątkowej formie, na horyzoncie czekają jednak inne turnieje, w którym wypada odnosić większe sukcesy, niż awans do fazy pucharowej.