Nie każdy może pochwalić się tak udanym debiutem. Charles Leclerc reprezentujący Scuderia Ferrari okazał się najszybszy podczas wirtualnego GP Australii.

W niedzielę odbył się drugi wyścig z serii Virtual Grand Prix, który tym razem miał miejsce na wirtualnym torze w Albert Park. Monakijczyk reprezentujący zespół Scuderia Ferrari okazał się zdecydowanie najszybszym kierowcą z wszystkich uczestników, a w momencie zobaczenia flagi w szachownicę miał przewagę ponad czternastu sekund.

Przypomnijmy, że seria Virtual Grand Prix tymczasowo zastępuje prawdziwe wyścigi Formuły 1, ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Włodarze F1 postawili na esport, żeby zapewnić swoim fanom chociaż odrobinę emocji związanych z królową motorosportu, podczas gdy cały świat tradycyjnego sportu tkwi w stagnacji. Wśród uczestników wczorajszych zawodów znalazło się sześciu kierowców występujących w pierwszych składach F1 – Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris, Nicholas Latifi oraz Antonio Giovinazzi.

Charles Leclerc zaliczył swój debiut w czerwonym bolidzie w oficjalnym wyścigu wirtualnej formuły. Reprezentant Scuderia Ferrari pozostawił swoich oponentów w tyle, wszak ukończył wyścig z czternasto sekundową przewagą. Po ukończonym wyścigu przyznał, że mimo mniejszego wysiłku fizycznego, i tak był bardzo skupiony i dawał z siebie wszystko.

Końcowa klasyfikacja wyścigu wyglądała następująco:

 1. Charles Leclerc (FDA Hublot Esports Team)
 2. Christian Lundgaard (Renault)
 3. George Russell (Williams)
 4. Arthur Leclerc (FDA Hublot Esports Team)
 5. Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo)
 6. Stoffel Vandoorne (Mercedes)
 7. Louis Delatraz (Haas)
 8. Alex Albon (Red Bull)
 9. Jimmy Braodbent (Racing Point)
 10. Nicholas Latifi (Williams)
 11. Jenson Button (McLaren)
 12. Luca Salvadori (AlphaTauri)
 13. Nunzio Todisco (AlphaTauri)
 14. Pietro Fittipaldi (Haas)
 15. Anthony Davidson (Racing Point)
 16. Andrei Heimgartner (Renault)
 17. Johnny Herbert (Alfa Romeo)
 18. Ben Stokes ((Red Bull)
 19. Esteban Gutierrez (Mercedes)
 20. Lando Norris (McLaren)