Polacy z Dobry&Gaming bez większych problemów poradzili sobie z niemiecką drużyną ALTERNATE aTTaX, którą pokonali 2:0. Dzięki tej wygranej, zdobywcy GEFORCE CUP zapewnili sobie awans do fazy play-off Uprise Champions Cup Season 4.

Proces wybierania map

  • Poland D&G odrzuca de_inferno,
  • Germany ALTERNATE odrzuca de_train,
  • Poland D&G wybiera de_cache,
  • Germany ALTERNATE wybiera de_cobblestone,
  • Poland D&G odrzuca de_dust2,
  • Germany ALTERNATE odrzuca de_mirage,
  • Ewentualna mapa decydująca- de_overpass.

de_cache 16:12 (7:9:4)

Pierwsza mapa rozpoczęła się od wygranej przez Polaków nożówki. Po wybraniu strony broniącej, Dobry&Gaming przegrało rundę pistoletową oraz szybko straciło kolejne trzy punkty. Niestety, podopieczni Loorda nie poradzili sobie z kolejnym atakiem, który był przeprowadzony na bombsite „B”. D&G wygrało szóste starcie, ale przegrało następne dwa.  Polacy w pierwszej części tej mapy oddali jeszcze tylko jedną rundę i doprowadzili do wyniku 7:8.

Po zmianie stron to właśnie to właśnie zawodnicy Dobry&Gaming wygrali pistoletówkę oraz trzy rundy eco ich przeciwników. ALTERNATE aTTaX poradziło sobie z obroną podczas pierwszego fulla, ale nie poszło za ciosem w zdobywaniu kolejnych punktów. Polski zespół powiększył swoją przewagę do 12:9. Antyterroryści zdołali wyrównać wynik, ale to właśnie Dobry&Gaming, wygrywając 4 rundy z rzędu, zdobyło pierwszą mapę tego spotkania.

de_cobblestone 16:(13:; 3:1)

Druga runda nożowa w tym meczu wpadła na konto Niemców. Pierwsze pięć punktów  zdobyli Polacy, którzy praktycznie bez żadnego oporu zajmowali bombsite'y. Dopiero szóstą rundę wygrali reprezentanci aTTax. Nie zdziałała ona jednak wiele, gdyż Dobry&Gaming idąc „jak burza” doprowadzili do wyniku 11:1! Polacy stracili kolejną rundę, ale bez problemu wygrali pierwszą połowę 13:2.

Zmiana stron nie zapoczątkowała comebacka w wykonaniu ALTERNATE aTTaX. D&G wygrało rundę pistoletową, która właściwie przypieczętowała losy tego spotkania. Niemiecka drużyna zdołała wygrać anty-eco, ale następne dwie (bardzo szybkie) rundy doprowadziły polski team do zwycięstwa w tym spotkaniu. Dzięki tej wygranej, Polacy przechodzą do fazy playoff turnieju, pomimo tego, że czeka ich jeszcze spotkanie z drużyną ENCE.