Gambit Gaming wygrało z AGG w pojedynku BO3 w ramach Uprise Champions Cup. Polacy świetnie zaczęli to spotkanie, jednak to Rosjanie okazali się mocniejsi. Jak wyglądał mecz?

• de_inferno

Rosjanie zaczęli po stronie antyterrorystów. Teoretycznie daje ona sporą przewagę na tej mapie, gdyż na papierze łatwiej tutaj bronić BS'ów, niż je atakować. Jednak naszym chyba nikt o tym nie powiedział. Polacy wypracowali sobie świetną przewagę w pierwszej połowie, wygrywając ją 9:6 co jest świetnym wynikiem na tej lokacji, po stronie terro. Rosjanie wygrali pistoletówkę po zmianie stron i udało im się zremisować, jednak AGG nie dali wybić się tym z rytmu i zwyciężyli mapę wynikiem 16:10. Ciekawostką z meczu jest to, że rallen dwukrotnie zabił kolegę z drużyny w przeciągu 3 rund!

• de_dust2

Tym razem to AGG zaczęło po stronie CT. Tutaj również dominację zaczęli już od pierwszych rund. Udało im się zdobyć przewagę 4 punktów, gdy rallen chyba się pomylił i zamiast AWP kupił auto-snajperkę, podczas gdy niektórzy z jego drużyny nie mieli pieniędzy nawet na Famasy. Przez to ekonomia AGG nieco się zachwiała a Gambit nadrobili rundy. Jednak Polacy znów zakończyli pierwszą połowę przewagą 9:6. Po zmianie stron, Rosjanie wygrali rundę pistoletową. AGG jednak znów zdobyli wysokie prowadzenie (14:11) po czym coś się zepsuło w ich atakach, a Gambit Gaming doprowadzili do dogrywki (15:15). Walka zrobiła się niezwykle zawzięta, dosłownie runda za rundę. Niestety to Gambit Gaming wygrali tę mapę, bardzo bliskim wynikiem 19:17.

• de_train

AGG znów broniło BS'ów. Polacy nie raz pokazywali, że są mocni na tej mapie i dobrze się tu czują. Dobrze zaczęli tę mapę i wygrali pistoletówkę. Dzięki temu, mogli pochwalić się prowadzeniem 4:1. Potem Gambit Gaming zaczęło dominować mecz i świetnie atakowali BS, przez co wygrali aż 5 rund pod rząd. Dzięki temu wygrali pierwszą połowę 9:6, co dla terrorystów jest sporą zaliczką. Polakom udało się zdobyć drugą rundę pistoletową oraz dzięki przewadze wyposażenia, dwa kolejne punkty wpadły na ich konto. Po tym remisie Gambit Gaming zaczęło odskakiwać Polakom. Nasi już nie zdołali ich dogonić, przez co Rosjanie wygrali tę mapę 16:11, a cały mecz 2:1.

Gambit Gaming dzięki wygranej zdobywa kolejne 3 punkty w grupie B w Uprise Champions Cup i wysuwa się na prowadzenie. Polacy są na drugim miejscu.