Szwedzki weteran ponownie założy barwy fnatic. Patrik „f0rest” Lindberg jako stand-in pomoże ekipie Freddy'ego „KRIMZ” Johanssona podczas Pinnacle Cup Championship 2022.

12 lat temu Patrik „f0rest” Lindberg opuścił szeregi fnatic, aby podjąć się gry pod banderą SK Gaming. Następnie po premierze Counter Strike'a: Global Offensive trafił do Ninjas in Pyjamas, w którym napisał niesamowitą historię zgarniając wiele znaczących trofeów. W 2020 roku jego przygoda z NiP się zakończyła, ale nie oznaczało to odwieszenia myszki na kołek przed szwedzką legendę. Patrik dołączył bowiem do Dignitas, w którym razem z m.in. Adamem „friberg” Fribergiem starał się osiągać niezłe wyniki.

Ostatecznie dywizja CS:GO w DIG przestała działać po tym, jak nie dostała się na PGL Major Antwerp 2022. Zespół został przesunięty na ławkę rezerwowych, z której f0resta na chwilę postanowiło wyciągnąć wspomniane wcześniej fnatic. Dziś klub zakomunikował, że wspólnie z Lindbergiem przystąpi do rywalizacji w ramach Pinnacle Cup Championship 2022 – wydarzenia offline w Szwecji, którego pula nagród wynosi $250 000. Zmagania wystartują już jutro, a w meczu numer jeden Freddy „KRIMZ” Johansson i spółka zmierzą się z Heroic.

Warto podkreślić, że to będzie pierwszy turniej, w którym zobaczymy nowe nabytki brytyjskiej organizacji – Nico „nicoodoz” Tamjida i Fredrik „roeJ” Jørgensen. Wkrótce mamy również poznać szczegóły dotyczące piątego gracza.

Skład fnatic na Pinnacle Cup Championship 2022 wygląda tak:

  • Sweden Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson
  • United Kingdom William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Denmark Nico „⁠nicoodoz⁠” Tamjidi
  • Denmark Fredrik „⁠roeJ⁠” Jørgensen
  • Sweden Patrik „⁠f0rest⁠” Lindberg – stand-in
  • Sweden Jamie „⁠keita⁠” Hall – trener