TYLOO i Syman są już pewni występu na StarLadder Major Berlin 2019, zajmując drugie miejsce w swoich Minorach.

Za nami kolejne dwa regionalne Minory, z których wyłonieni zostali kolejni uczestnicy StarLadder Major Berlin 2019. W regionie azjatyckim do Grayhound dołączyło klasycznie TYLOO, zaś okręg CIS ponownie przyniósł nowości – wraz z forZe promocję wywalczyli sobie reprezentanci Syman.

Skład prowadzony przez Hansela „BnTeTa” Ferdinanda w decydującym pojedynku stanął w szranki z MVP PK. Koreańczycy całkowicie nie poradzili sobie zarówno z przeciwnikiem, jak i ciążącą na nich presją. W całym pojedynku best-of-three wywalczyli sobie zaledwie dziesięć punktów, nie pokazując żadnych argumentów mogących uratować ich z tej sytuacji. TYLOO ponownie wywalczyło sobie awans na Majora, na którym pojawi się już pod koniec sierpnia.

Z regionu CIS, oprócz forZe, awansowała ekipa Syman Gaming. Międzynarodowa drużyna ponownie spotkała się z DreamEaters, z którymi poradzili sobie wcześniej w półfinale. Rosjanie mimo zawziętej walki nie zdołali doprowadzić do udanego rewanżu. Po dogrywce na pierwszej mapie oraz zawziętej walce na kolejnej, ostatecznie Syman ponownie okazało się lepsze.

Dziś rozpocznie się turniej ostatniej szansy – Minor Play-in. Cztery drużyny, które zajęły trzecie miejsca na swoich Minorach, zmierzą się o ostatnie trzy miejscówki na głównym wydarzeniu. Każdy zespół potrzebuje zwyciężyć jeden mecz aby awansować. Oto jak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów:

  • 12:00 – Brazil INTZ vs Russian Federation DreamEaters
  • 15:00 – Denmark North vs Korea, Republic of MVP PK
  • 18:00 – mecz przegranych

Polska transmisja, realizowana przez firmę FantasyExpo, znajduje się na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv.