Po starciach z najmocniejszymi ekipami w rozległym regionie Azji, znamy ósemkę zespołów, które w kolejnym miesiącu zmierzą się o awans do ESL One Rio 2020.

W okolicach południa zakończyły się australijskie derby pomiędzy ORDER a Chiefs. Zwycięsko z niej wyszła ekipa USTILO, jednak w ostatnim meczu musiała bardziej namęczyć się na swojej mapie, niż na przeciwników. Rywale na miejsce pierwszych starć wybrali Nuke'a, którego naturalnie musieli zaczynać po stronie terrorystów. Chiefs okazali się na niej kompletnie nieprzygotowani, przegrywając całą mapę 16:1. Więcej woli do walki pokazali na kolejnym Trainie, na którym dali radę ugrać aż trzynaście rund. ORDER okazało się jednak bezlitosne po stronie broniącej, wygrywając tam jedenaście rund. Tyle starczyło im, aby domknąć serię 2:0

Nieco bardziej wyrównane spotkanie można było zobaczyć w tajlandzkich derbach. Lucid Dreams co prawda zaczęło serię z przewagą jednej mapy, dlatego też do awansu potrzebowali wygrać jedynie dwie. Świetna dyspozycja Jinxa i PTC, którzy kolejno zanotowali rating w wysokości 1.43 i 1.32, pozwoliła im na triumf na Inferno i Nuke, przez co cała seria i miejsce na Minorze wpadła na ich konto. Historia podobnie się potoczyła w pojedynku o ostatnie miejsce na azjatyckim Minorze. Powalczyli o nie reprezentanci TYLOO i EHOME, którym przyszło walczyć na Mirage'u i Dust2. Pierwsza mapa była dość pewnie wygrana przez xete i spółkę. Jego formacja musiała się odrobinę namęczyć swoim wyborze, zaczynając Dusta wynikiem 5:10, jednakże finalnie udało jej się zaliczyć comeback.

Tak wygląda pełna lista uczestników azjatyckiego Minora:

Australia Renegades
China TYLOO
China ViCi
Australia ORDER
Thailand Lucid Dreams
United Arab Emirates Camel Riders
Mongolia Mazaalai
Mongolia TIGER