Ćwierćfinały przyniosły nieoczekiwane rezultaty, a z rozgrywkami pożegnało się kilka uznanych ekip. Teraz pora na kolejną eliminację – startują bowiem półfinały European Development Championship 4.

  • Turkey Sangal – Russian Federation Entropiq

Pierwsza para półfinałowa to Sangal i Entropiq. Turcy mieli najwięcej szczęścia w ćwierćfinale, bo wygrali z HYENAS walkoverem, dzięki czemu są teraz o krok od finału rozgrywek. Rosjanie mieli trochę trudniejsze zadanie – pokonać swoich rodaków z Tridentu. Ostatecznie El1an i spółka rozbili przeciwnika i zapowiada się, że w półfinale zrobią to samo. 16. drużyna rankingu HLTV jest w znakomitej formie, a wygranie turnieju takiego jak EDC będzie kolejnym krokiem, by udowodnić, że tier 2 to już dla Entropiq za łatwa rywalizacja.

  • Denmark Copenhagen Flames – France DBL PONEY

W drugim spotkaniu zmierzą się bardziej wyrównane ze sobą drużyny, czyli Copenhagen Flames i DBL PONEY. Duńczycy po zmianach wyglądają na naprawdę mocny zespół, co z resztą widać we wszelakich rozgrywkach, gdzie seryjnie pokonują kolejnych rywali. Ich pozycja w rankingu – 41. – jest przekłamana, zapewne w ciągu kilku następnych notowań Płomienie powędrują znacznie wyżej. By to jednak zrobić, muszą wygrywać turnieje takie, jak EDC. Na drodze stanie im DBL PONEY. Francuzi mimo znakomitych wyników nadal są drużyną bez organizacji, pytanie jak długo taki skład może się utrzymać. Jednocześnie jest to dla nich zapewne podwójna motywacja do wygrywania, by zwrócić uwagę i podbić ewentualne kontrakty u potencjalnego pracodawcy.

Harmonogram spotkań:

12:00 Turkey Sangal – Russian Federation Entropiq

15:00 Denmark Copenhagen Flames – France DBL PONEY

Wszystkie mecze 4. sezonu European Development Championship można obejrzeć w serwisie Twitch na kanale ESPORTNOW. Partnerami transmisji zostali Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, marka LG oraz SPC Gear.