Dziś rozpoczną się zmagania w ramach grupy C w BLAST Premier Spring Groups. W akcji zobaczymy aż trzy drużyny, które niedawno zdecydowały się na roszady w składzie.

Po jednym dniu przerwy rozgrywki BLAST Premier Spring Groups wracają na nasze ekrany. Drużyny z grupy C będą ostatnimi w tej części wydarzenia, co oznacza, że dwie ekipy z pozostałej czwórki zajmą miejsce na wiosennych finałach, zaś przegrani będą zmuszeni walczyć o awans w Showdown.

W pierwszym pojedynku dzisiejszego popołudnia wystąpią zawodnicy Natus Vincere oraz MIBR. O ile rosyjska formacja należy do tych, który nie skorzystali z karuzeli transferowej między sezonami, tak MIBR zdecydowało się wymienić całą piątkę reprezentującą ich barwy. Zdecydowanym faworytem w dzisiejszym meczu jest oczywiście zespół Oleksandra „s1mple'a” Kostylieva, lecz nie można lekceważyć Brazylijczyków napędzanych ich ognistym temperamentem.

Później zobaczymy na serwerze dwie drużyny, których historia niedawno się mocno skrzyżowała. Russel „Twistzz” Van Dulken niedawno opuścił Team Liquid i zasilił szeregi FaZe Clanu. Dziś ze swoim nowym zespołem stawi czoła byłej drużynie, która załatała powstałą lukę brazylijską legendą w postaci Gabriela „FalleNa” Toledo. Mimo, że Twistzz jest niemałym wzmocnieniem dla FaZe, to wciąż amerykańska drużyna stawiana jest w roli faworyta. Wszystko przez prezencję Olofa „olofmeistera” Kajbjera w europejskim zespole, który mimo kilku zapowiedzi przejścia na emeryturę, wciąż trochę przymusowo przedłuża swoją karierę.

Harmonogram na dziś:

  • 16:30 – Russian Federation Natus Vincere vs Brazil MIBR
  • 19:30 – European Union FaZe Clan vs United States Team Liquid

Polską transmisję z wszystkich przystanków BLAST Premier w 2021 roku będzie można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv.