To koniec wędrówki Polaków w kwalifikacjach do The World Championships 2016. Z wielkim bólem żegnamy te selekcje i ustępujemy drogę Szwedom, którzy zwyciężyli z Polską wynikiem 16-2 i 2-0 w całym spotkaniu.

Wybór map:

Sweden Szwecja odrzuciła Nuke
Poland Polska odrzuciła Dust2
Sweden Szwecja wybrała Cache
Poland Polska wybrała Train
Sweden Szwecja odrzuciła Cobblestone
Poland Polska odrzuciła Overpass
Mirage został wylosowany jako trzecia mapa
  • de_train

Mapa została wybrana przez Polskę, jednak od samego początku niezbyt dobrze sobie na niej radzili. Przegrana pistoletówka, a następne kolejne rundy były mocno bolesne. Czy na pewno decyzja o wzięciu tej mapy była dobra? Runda za rundą trafiała na konto Szwecji i wzmacniała ich pozycję w tym spotkaniu (4-0). Jako terroryści mieli utrudnione zadanie przez świetne ustawienie antyterrorystów na bombsite'ach. Nawet w momencie przewagi liczebnej nad wrogiem, nie udawało się odebrać straconych rund. Czas leciał, a przy okazji uciekały możliwości na odegranie się na Szwedach. Polakom brakowało przede wszystkim wiary. Pierwszy został zdobyty dopiero w ósmej rundzie (8-1). Przez te kilka przegranych starć reprezentacja Polski miała chwilę na zastanowienie nad obraną taktyką przeciwników. Pomału i niepewnie zaczęli odkrywać sekrety taktyczne rywali. Polacy w końcu pozbawili ich pieniędzy i pozwolili sobie na nieco więcej (8-2). Na tym jednak zakończyła się ich fala zwycięstw i ponownie musieli tańczyć tak jak zagrali im Szwedzi. Wszystko działo się tylko i wyłącznie pod ich dyktando (10-2). Kompletnie nic nie było w stanie ich powstrzymać w tym momencie. Sielanka Szwedów trwała już do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 13-2.

Polacy nie mieli szczęścia w tym spotkaniu. Możliwe, że decyzja o podjęciu mapy de_train wcale nie była trafna i tym sposobem tylko dogodzili reprezentacji ze Szwecji. Rundę pistoletową ponownie zgarnęła formacja szwedzka, która tak naprawdę zadecydowała o zakończeniu tego spotkania. Polacy nie mieli szans i ulegli sile niebezpiecznej Szwecji, która może triumfować dostanie się do półfinałów. Polska odpada z kwalifikacji i traci szansę na wejście do głównego wydarzenia The World Championships 2016 (16-2).