Twórca odświeżonego de_Tuscan poinformował, że mapa nareszcie została ukończona. Każdy może ją pobrać i sprawdzić samemu lub ze znajomymi.

Osoba o nicku catfood, połowa duetu odpowiadającego za rework Tuscana, poinformował o ukończeniu prac nad odświeżoną mapą. Niedawno dał znać fanom CS:GO, że lokacja jest niemalże ukończona i niedługo przeprowadzi zamknięte testy. Dziś ostateczna wersja wylądowała w warsztacie Steam, co oznacza, że każdy z nas jest w stanie ją pobrać i przetestować na swoim komputerze. Co trzeba zrobić?

Aby przetestować nowego Tuscana należy wejść na stronę mapy w warsztacie, znajdującą się pod tym linkiem. Następnie kliknąć przycisk „zasubskrybuj” i poczekać aż mapa zostanie pobrana na nasz dysk. Aby sprawdzić lokację samemu, można w grze włączyć konsolę i wpisać „map de_Tuscan”, co spowoduje włączenie lokalnego serwera z botami.

Młodsi gracze mogą nie pamiętać legendarnego Tuscana, który niegdyś królował na serwerach Counter-Strike'a 1.6. Mapa powstała na rozkładzie lokacji cpl_mill, niegdyś jednej z najpopularniejszych map turniejowych. Niestety początkowo mapa nie przyjęła się w realiach CS:GO, lecz wersja stworzona przez catfood i brute'a wygląda naprawdę dobrze. Krążą pogłoski, że może trafić do oficjalnej puli map w urodzinowej aktualizacji w drugiej połowie sierpnia.