Dawno nie mieliśmy tak ciekawego poniedziałku pod względem rankingu HLTV. W zestawieniu pojawiły się trzy polskie drużyny – w tym Honoris.

W tym tygodniu na świecie nie działo się wiele. Efekty widzimy w rankingu HLTV, a szczególnie w jego czubie, gdzie nie doszło praktycznie do żadnych zmian. FURIA dzięki swoim dobrym występom na DreamHack Masters Spring wskoczyło na 8. miejsce, spychając Evil Geniuses – i to jedyna zmiana w TOP10. Co ciekawego w dalszych częściach rankingu? Spory awans, bo o dziewięć lokat, zaliczyło BIG (obecnie 21. miejsce). Do TOP30 wskoczyli zaś gracze Heroic.

  1. Denmark Astralis (-)
  2. Russian Federation Natus Vincere (+1)
  3. Sweden fnatic (-1)
  4. European Union mousesports (-)
  5. France G2 (+1)
  6. United States Liquid (-1)
  7. European Union FaZe (-)
  8. Brazil FURIA (+1)
  9. United States Evil Geniuses (-1)
  10. France Vitality (-)

O wiele ciekawej to wygląda na polskiej scenie. Przede wszystkim dawno nie mieliśmy tak wielu drużyn w notowaniu – obecnie jest to dziewięć ekip. Najbardziej imponujące wejście zaliczyli gracze Izako Boars, którzy dzisiaj zostali numerem 2. w Polsce. Honoris z kolei zadebiutowało w rankingu HLTV na 129. miejscu. Ostatnią nową ekipą w zestawieniu jest CLEANTmix. Warto również odnotować kolejny spadek x-kom AGO – obecnie Jastrzębie są dopiero 5. drużyną w Polsce.

34. United States/Poland  Envy/MICHU (-3)

40. Germany/Poland Sprout/dycha, snatchie (-1)

53. Poland PACT (+2)

61. Poland Izako Boars (nowy)

64. Poland AVEZ (-3)

69. Poland Wisła Kraków (+2)

71. Poland x-kom AGO (-6)

114. Poland Illuminar (-5)

129. Poland Honoris (nowy)

132. Poland Pompa (-24)

168. Poland CLEANTmix (nowy)