Niestety Anonymo może mieć mocno utrudnioną drogę na Majora, ponieważ drużyny będą rozstawione według rankingu ESL.

Anonymo Esports w przyszłym tygodniu weźmie udział w zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Fall 2021, ostatniego turnieju RMR w tym roku. Zespół Pawła „innocenta” Mocka to ostatni polski skład, który ma jakąkolwiek szansę na grę na Majorze.

Podopieczni Mateusza „Sówka” Kowalczyka mają zapewniony udział w zamkniętych kwalifikacjach dzięki punktom zdobytym w poprzednich zawodach RMR, czyli w trzecim sezonie FLASHPOINT. Co ciekawe, spośród wszystkich uczestników zamkniętego turnieju eliminacyjnego IEM Fall, Anonymo posiada najwięcej punktów. Wszyscy spodziewali się, że zagwarantuje im to najwyższy seeding i najłatwiejszego przeciwnika w pierwszej rundzie, jednak tak się nie stanie.

Organizatorzy IEM Fall zadecydowali o ustawieniu zespół według globalnego rankingu ESL, co może skomplikować sytuację Anonymo. Polacy najprawdopodobniej spotkają się z Bułgarami spod bandery SKADE, którzy obecnie zajmują 22. miejsce w zestawieniu HLTV. Zaledwie w ciągu ostatniego tygodnia pokonali BIG, Spirit czy FunPlus Phoenix – zwycięstwa te świadczą o ich fenomenalnej formie. Może to mocno utrudnić drogę naszych na Majora, lecz warto pamiętać, że wystarczy jeden z dwóch meczów aby awansować do głównego wydarzenia IEM Fall.