Nie samym BPS człowiek żyje! Wczoraj późnym wieczorem dobiegły końca rozgrywki Arctic Invitational.

Podczas obecnie trwającego weekendu największą uwagę fanów CS:GO zwrócił turniej BLAST Pro Series w Moskwie, jednak poza nim rozgrywane były jeszcze jedne zawody. Do Finlandii przybyły bowiem cztery drużyny, które w ramach Arctic Invitational walczyły między sobą o część kwoty z puli nagród wynoszącej $110 821.

Wśród uczestników zobaczyliśmy następujące składy:

  • Brazil FURIA
  • Serbia CR4ZY
  • United States Cloud9
  • Finland SJ

SJ to ekipa, która otrzymała wyjątkową szansę zaprezentowania się z niezłej strony swojej widowni i można śmiało stwierdzić, że z niej skorzystała. Co prawda odpadła już w pierwszym pojedynku, czyli półfinale, aczkolwiek pokazała, że nie jest formacją, którą powinno się lekceważyć. CR4ZY pokonało ją dopiero po trzech mapach, z czego ostatnia skończyła się rezultatem 16:14.

Drugie starcie miało w sobie trochę mniej emocji. FURIA bez większych problemów dopięła swego zamykając zmagania przeciwko Cloud9 wynikiem 2:0. Brazylijczycy po nieudanym Majorze stanęli zatem przed szansą zdobycia mniej prestiżowego pucharu.

W finale znaleźli się podopieczni emiego oraz grono arTa, więc spodziewaliśmy się zaciętego boju. Otrzymaliśmy jednak dość szybki mecz, po którym z mistrzostwa na LAN-ie w Helsinkach cieszył się brazylijski zespół. Dzięki triumfie w Hartwall Arenie powiększył swój portfel o $66 778.