MOUZ NXT odnosi niespodziewaną porażkę w Pinnacle Winter Series 1. Polsko-europejski zespół przegrał dziś ze zdecydowanie niżej notowanym rywalem.

Myszki miały dziś bez większych problemów zapisać na swoje konto drugie zwycięstwo w Pinnacle Winter Series 1 i zrobić ogromny krok ku awansowi do play-offów turnieju. Na drodze ekipy Szejna stanęła duńska formacja – Tricked, która w rankingu HLTV zajmuje dopiero 49. pozycję. Duńczycy udowodnili jednak, że ich ostatnia dobra dyspozycja przeciwko takim zespołom, jak Sprout czy Finest nie była przypadkowa.

Początkowo nic nie zapowiadało porażki MOUZ NXT. Myszki w pełni kontrolowały sytuację na serwerze, pozwalając zdobywać Duńczykom jedynie pojedyncze rundy. Finalnie ekipa mhL-a po pierwszej połowie prowadziła aż 11 do 4. Po zmianie stron do głosu doszło Tricked, które bardzo szybko zdołało zbliżyć się do akademii MOUZ, a następnie wyjść na prowadzenie. Po zaciętym 30. rundowym pojedynku niespodziewanie ze zwycięstwa mogła cieszyć się drużyna PR1mE’A.

Podirytowany MOUZ NXT chciało, jak najszybciej wyrównać stan rywalizacji na swojej mapie, aczkolwiek na Mirage’u gra Tricked wyglądała równie imponująco, co na Nuke’u. Duńczycy ponownie mieli jednak ogromny problem z grą po stronie atakującej, co pozwoliło Myszkom zdominować swoich przeciwników w drugiej połowie, doprowadzając do remisu 1:1.

Po przerwie Tricked odrobiło już lekcje z poprzednich dwóch map. Duńczycy pojedynek na Vertigo rozpoczęli po stronie atakującej, lecz tym razem ich gra mogła nam się podobać, co nie wróżyło najlepiej dla MOUZ NXT. Zespół Szejna niemal od samego początku musiał gonić wynik. Pewnie wyglądająca drużyna kwezza ani przez chwilę nie miała zamiaru oddać prowadzenia swoim rywalom i zdołała sprawić niemałą niespodziankę, pokonując akademię MOUZ 16 do 13 i fundując tym samym ekipie Szejna pierwszą porażkę w Pinnacle Winter Series 1.

Poland MOUZ NXT 1:2 Tricked Denmark

• Nuke – 14:16
  • Mirage – 16:10
  • Vertigo – 13:16