Wygląda na to, że przebojowa francuska sklejka odnalazła nowy dom. Według plotek i wskazówek samych zawodników, DBL PONEY lada moment przejdzie pod szyld węgierskiego HEET.

Kiedy w ubiegłym roku kilku francuskich graczy uformowało sklejkę DBL PONEY, nikt nie oczekiwał od nich żadnych spektakularnych wyników. Projekt postrzegano bardziej jako kombinację wyrzutków, nicków znanych na scenie, a jednocześnie zbyt słabych, by rywalizować na najwyższym poziomie. Wszystko przyszło jednak z czasem. Stopniowo bowiem Kucyki stawały się stałym bywalcem na coraz bardziej znaczących kompetycjach. Polscy kibice dobrze zapamiętają ich mecz z Anonymo na Flashpoint 3, gdzie to właśnie francuska ekipa górowała. Na przestrzeni kolejnych miesięcy skład utrzymywał solidną formę. Sezon DBL PONEY zakończyli sprawnym awansem na ESL Challenger Anaheim 2022.

Choć dyspozycja Kucyków nie umknęła uwadze publiki, tak w 2021 roku próżno było czekać na konkretną propozycję od jakiejkolwiek organizacji. Doszło nawet do tego, że za promocję piątki wzięli się esportowi dziennikarze, zachwalając graczy na social-mediach. I najprawdopodobniej Francuzi dostaną wyczekiwany angaż. Po fiasku negocjacji z KCorp i LDLC zgłosiło się do nich węgierskie HEET, znane chociażby ze sceny VALORANTA. Zdaniem Guillama „neLendirekta” Canelo z 1pv.fr ogłoszenie transferu to już kwestia dni. Jasny sygnał na swoim Instagramie dał również Lucas „Lucky” Chastang, zagadkowo wskazując, jakoby skład miał już nie wystąpić w dotychczasowych barwach. Można z uzasadnieniem przypuszczać, że nie są to słowa rzucane na wiatr. Dotychczasowe spekulacje, rzucane przez neLa, wielokrotnie się sprawdzały.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i DBL PONEY przejdą do HEET, to skład węgierskiej organizacji będzie wyglądał następująco:

France Alexandre „bodyy” Pianaro
France Lucas „Lucky” Chastang
France Aurélien „afro” Drapier
France Thomas „Djoko” Pavoni
France Pierre „Ex3rcice” Bulinge

France Matthieu „matHEND” Roquigny (trener)