Spotkanie zakończyło się dopiero po dwóch dogrywkach na mapie Overpass. Ostatecznie, rzutem na taśmę, lepsze okazało się AGO Esports.

Poland AGO Esports

2

Faza grupowa
Toyota Master Bangkok 2018
Grupa B

Train
(12:3; 4:8)

Overpass
(5:10; 10:5; 7:5)

China TYLOO

0

Train

Jastrzębie bezproblemowo przebrnęli przez pistoletówkę, a następnie kolejną potyczkę. Pierwszy full w wykonaniu Chińczyków okazał się całkowicie nieskuteczny. AGO Esports błyskawicznie atakowało obszary bombowe, błyskawicznie zdobywając kolejne punkty. TYLOO rundę na przełamanie zdobyło dopiero na wynik 7:1, a warto zaznaczyć, że grali po teoretycznie łatwiejszej stronie, czyli jako antyterroryści. Polacy oddali przeciwnikom trzy potyczki z rzędu, po czym wystarczyła jedna wygrana aby zniszczyć ich ekonomię i ponownie przejąć inicjatywę w spotkaniu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3, a wykończył ją SZPERO, który wygrał w fenomenalny sposób sytuację dwóch na jednego.

Druga pistoletówka wpadła na konto TYLOO. Ledwo uszli z życiem w kolejnej potyczce, a tylko gdy Polacy kupili broń, okazali się zdecydowanie lepsi od swoich przeciwników. Ponownie jedna dobra runda spowodowała problemy finansowe Chińczyków. Jednak tym razem BnTeT i spółka poradzili sobie podczas force'a, a następnie zaczęli odrabiać straty. Jednak zaliczka z pierwszej połowy okazała się być odrobinę za mała. Polacy wygrali pierwszą mapę wynikiem 16:10.

Overpass

AGO wygrało pierwszą pistoletówkę, lecz TYLOO zaskoczyło ich w kolejnej rundzie, przez co zgarnęli aż trzy punkty z rzędu. Dopiero wtedy AGO było w stanie odpowiedzieć, głównie dzięki GruBemu, który zgarnął trzy fragi. Jastrzębie jednak nie były w stanie od razu zgarnąć kolejnej rundy, przez co ponownie mieli problemy z finansami. Furlan i spółka mieli potężne problemy z obroną obszarów bombowych na tej lokacji. Jeżeli już zdobyli punkt, to poddawali kolejną defensywę, przez co tracili stabilność ekonomiczną. Taki obrót spraw spowodował, że przed zmianą stron zobaczyliśmy wynik 5:10.

Druga pistoletówka została wygrana przez zawodników z Dalekiego Wschodu, dzięki czemu wykonali kolejny krok do zwycięstwa na tej mapie. Jastrzębie odpowiedziały podczas swojego pierwszego fulla, rozpoczynając swoją dobrą passę. Na konto AGO wpadło aż pięć punktów, dopiero wtedy chińska formacja zdołała powstrzymać naszych. Jednak to było ostatnie słowo wypowiedziane przez Polaków na tej lokacji. Rzutem na taśmę, wygraną sytuacją jeden na jednego, udało im się doprowadzić do remisu na tej lokacji i tym samym do dogrywki.

Doliczone rundy nie przebiegły po myśli zawodników AGO Esports. Oddali dwa punkty w pierwszej połowie i przegrali pierwszą rundę zaraz po zmianie stron. Jednak ponownie potrafili się podnieść i doprowadzić do drugiej dogrywki.

Polska transmisja z turnieju Toyota Master Bangkok znajduje się na kanale NVIDIA.