AGO Esports kończy udział w Toyota Master Bangkok na miejscach 3-4. Polacy przegrali półfinałowe spotkanie z TYLOO i to właśnie azjatycka formacja powalczy o końcowy triumf w turnieju.

Poland AGO Esports

1

Faza pucharowa
Toyota Master Bangkok 2018
Półfinał

Dust2
(12:3; 4:0)

Mirage
(5:10; 1:6)

Overpass
(3:12; 3:4)

China TYLOO

2

Dust2

AGO Esports wygrało pistoletówkę oraz starcie z lepszym wyposażeniem na początek pierwszej mapy. TYLOO zrewanżowało się przeciwnikowi od razu po zakupie karabinów. Na nieszczęście zespołu, został on natychmiastowo przełamany. Taka sama sytuacja miała miejsce nieco później – Chińczycy zdobyli punkt na 2:4, a następnie dali się pokonać. Wtedy polski skład na dłużej przejął inicjatywę i przy tym podejściu zapewnił sobie zwycięstwo połowy. Kolejny błyskawiczny reset pozwolił mu też dominować w końcówce połowy, co przełożyło się na rezultat 12:3 do przerwy.

Po zmianie stron AGO popisało się skutecznym odbiciem bombsite'u A w pistoletówce. Po chwili zespół powtórzył sukces w potyczce anty eco. Co więcej – przeciwnik z karabinami również nie zdołał pokonać Polaków, choć w tej rundzie problemy były o wiele większe. Po chwili Jastrzębie wykorzystały pierwszą z dwunastu rund mapowych, wygrywając ostatecznie 16:3.

Mirage

W pistoletówce AGO Esports zaprezentowało skuteczne odbicie bombsite'u w sytuacji 5 vs 5. Po chwili Polacy prowadzili już 2:0 i właśnie z takim rezultatem szykowali się na fulla rywala. Tam TYLOO okazało się lepsze, a co więcej, rozpoczęło okres swojej dominacji na serwerze. Drużyna z Azji błyskawicznie wyrównała, po czym spokojnie budowała swoją przewagę. Ponadto, w każdym przypadku potrafiła też natychmiastowo resetować przeciwnika. Świetna gra w ataku przyniosła efekty w postaci pewnego zwycięstwa pierwszej połowy. W końcówce Jastrzębie przerwały tę solidną passę oponenta dopiero w piętnastej rundzie, przegrywając całą połowę 5:10.

Po zmianie stron TYLOO przybliżyło się do triumfu wygraniem pistoletówki i potyczki z przewagą ekwipunku. AGO pokazało udany atak tylko na pierwszym fullu, lecz moment później musiało znów uznać wyższość przeciwnika. Od tego momentu Azjaci spokojnie dokończyli spotkanie nie oddając już ani jednego punktu. Tym samym, wynikiem końcowym Mirage'a było 16:6.

Overpass

Początek spotkania należał do TYLOO, które szybko uzyskało prowadzenie 3:0. AGO Esports odpowiedziało na pierwszym fullu, jednak spotkało się z natychmiastowym resetem. Od tego momentu chińsko-indonezyjska piątka wróciła na zwycięską ścieżkę i znacznie dominowała nad przeciwnikiem. Raz poradziła sobie też w niekorzystnej sytuacji liczebnej, kiedy DD uratował ją clutchem 1 vs 2. Okres świetnej gry zapewnił terrorystom zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:1. Wtedy nadszedł rewanż Polaków, lecz dwukrotnie zostali błyskawicznie przełamani. TYLOO należycie wykorzystywało tę sytuację, kończąc ostatecznie połowę prowadzeniem 12:3.

Po przerwie AGO Esports zdobyło pistoletówkę i rundę anty eco, jednak moment później zostało przełamane na pierwszym fullu. Wydawało się, że przy tym podejściu TYLOO zapewni już sobie punkty meczowe, lecz przy stanie 5:14 SZPERO wyeliminował czterech rywali w sytuacji 2 vs 4 i dał rundę swojej drużynie. Indywidualne zagranie na niewiele się zdało, ponieważ Chińczycy szybko odpowiedzieli, a na ich koncie pojawiło się dziewięć szans na zwycięstwo. Po chwili zawodnicy mogli cieszyć się z wygranej 16:6 i awansu do finału.

Polska transmisja z turnieju Toyota Master Bangkok znajduje się na kanale NVIDIA.