Połowa 2021 roku już prawie za nami. Na polskiej scenie wiele się wydarzyło na początku nowego sezonu, więc warto się przyjrzeć który z graczy radził sobie najlepiej w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Niemalże minione półrocze to świetna okazja do podsumowań. Mimo, że sezon wciąż trwa, a do przerwy wakacyjnej graczy zostały jeszcze dwa miesiące, można rzucić okiem na statystyki i zobaczyć jacy gracze radzili sobie najlepiej w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Najpierw przedstawmy skąd ta kolejność – statystyki pochodzą z portalu HLTV i bierzemy pod uwagę zawodników, którzy przez ostatnie pół roku zagrali przynajmniej 50 oficjalnych map. To wykluczyło Miłosza „mhLa” Knasiaka, który przez swoją nieaktywność wystąpił zaledwie w 39 pojedynkach.

Najlepsza dziesiątka polskich graczy w 2021 roku wygląda następująco:

  1. Poland Michał „snatchie” Rudzki – rating 1.19 – x-kom AGO
  2. Poland Kuba „Markoś” Markowski – rating 1.17 – Illuminar Gaming / Wisła All in! Games Kraków
  3. Poland Olek „hades” Miśkiewicz – rating 1.17 – Wisła All in! Games Kraków / ENCE
  4. Poland Kamil „reiko” Cegiełko – rating 1.15 – HONORIS
  5. Poland Krzysiek „Goofy” Górski – rating 1.14 – Wisła All in! Games Kraków
  6. Poland Karol „rallen” Rodowicz – rating 1.13 – x-kom AGO
  7. Poland Paweł „dycha” Dycha – rating 1.11 – ENCE
  8. Poland Kamil „KEi” Pietkun – rating 1.11 – Anonymo
  9. Poland Mikołaj „mouz” Karolewski – rating 1.11 – Illuminar Gaming / Anonymo / Pompa Team
  10. Poland Maciej „F1KU” Miklas – rating 1.10 – x-kom AGO

O zestawienie składa się z indywidualnych statystyk graczy, to najbardziej pochwalić się może organizacja x-kom AGO. Niespełna pół roku po skompletowaniu nowego składu, aż trzech ich zawodników to zdecydowanie jedni z najlepszych graczy w kraju. Zestawienie otwiera ich snajper – Michał „snatchie” Rudzki, który na przestrzeni 144 rozegranych map wypracował sobie rating 1.19. Rudzki aż 63% wszystkich swoich eliminacji zdobył z AWP i w całym półroczu ustrzelił aż pięć ACE'ów! Zdecydowanie jest mocnym filarem swojej drużyny – aż 74% rund, w których sntachie zdobył pierwsze zabójstwo, okazały się zwycięskie. Niżej w zestawieniu znajdziemy jego kolegów, czyli Karola „rallena” Rodowicza oraz Macieja „F1ku” Miklasa – kolejno najstarszego i najmłodszego Jastrzębia w gnieździe.

Kolejne dwa czołowe miejsca należą do następnych snajperów, obecnego gracza Białej Gwiazdy – Kuby „Markosia” Markowskiego oraz byłego Wiślaka – Olka „hadesa” Miśkiewicza. Oboje posiadają taki sam rating, jednakże hades był bardziej aktywny przez ostatnie sześć miesięcy. Rozegrał 113 map zarejestrowanych przez portal HLTV, czyli o 33 więcej niż Markoś.

Na koniec wspomnimy, że zaraz za podium uplasował się Kamil Cegiełko, najskuteczniejszy gracz HONORIS. reiko jak widać rozkwita pod skrzydłami Wiktora „TaZa” Wojtasa oraz Filipa „NEO” Kubskiego. HONORIS jako jedna z nielicznych drużyn polskiej sceny zdecydowała się nie wykonywać roszad kadrowych na początku 2021 roku. To w końcu zaczęło przynosić efekty. Zespół może obecnie pochwalić się tytułem ESL Mistrza Polski oraz występem w ćwierćfinale Polskiej Ligi Esportowej.