Klan Gadanych Głupot ponownie wystąpi w finale Dywizji Mistrzowskiej w Polskiej Lidze Esportowej. W półfinale bez problemu poradzili sobie z heheszkami.

 Poland heheszki

0

Polska Liga Esportowa – Wiosna 2019
Etap II – półfinały

Mirage
(4:11; 4:5)

Mirage
(3:12; 6:4)

Poland Klan Gadanych Głupot

2

Mirage

Heheszki wygrały pierwszą pistoletówkę tego spotkania oraz aż dwie kolejne potyczki. Klan Gadanych Głupot po dwóch rundach ekonomicznych zakupił pełne ekwipunki i od razu przeszli do ofensywy. TOAO i spółka bez problemu odrobili straty, jednak w momencie gdy mogli objąć prowadzenie, przegrali sytuację czterech na dwóch. Nie zmarnowali kolejnej takiej szansy, a ich ataki były coraz bardziej skuteczne. Po początkowej przewadze heheszków nie pozostał ślad na koniec pierwszej połowy – na koncie terrorystów pojawiło się aż 11 punktów.

Druga pistoletówka również została wygrana przez DonKa i spółkę. KGG zdecydowało się force'ować w kolejnej potyczce, lecz nie przełożyło się to na wygraną. Drużyna TOAO odpowiedziała w kolejnej rundzie i ponownie tylko gdy zdobyli pełne ekwipunki, pewnie dokończyli swoje dzieło zniszczenia. Mapa zakończyła się wynikiem 8:16.

Mirage

Drużyny na początku drugiej mapy spowolniły ze swoją grą. To okazało się bardziej korzystne dla zawodników Klanu Gadanych Głupot, którzy najpierw wygrali pistoletówkę, a następnie dwie potyczki. Heheszki odpowiedziały podczas pierwszego fulla, ale w kolejnej potyczce ponownie musieli uznać wyższość rywala. KGG całkowicie zdominowało swoich przeciwników, skutecznie broniąc obszary bombowe. DoneK i spółka skusili się na kilka szybszych ataków, lecz nawet to nie przełamało defensywy KGG. Ostatecznie przez całą pierwszą połowę heheszki zdobyły tylko trzy rundy.

Heheszki wygrały pistoletówkę, lecz poległy w kolejnej rundzie na force'ujących przeciwników. Jednak drużyna DonKa odpowiedziała pięknym za nadobne, również zgarniając punkt dysponując gorszym wyposażeniem. Przez to Klan Gadanych Głupot został wybity rytmu i przez długi czas nie mogli znaleźć sposobu na wygranie rundy. Często udawało im się podłożyć bombę, lecz heheszki przeprowadzały bardzo dobre odbicia. Ponowne przejmowanie bombsite'ów pochłaniało masę funduszy, więc wystarczyło jedno potknięcie aby antyterroryści grali rundę eko. Przez to mapa zakończyła się wynikiem 9:16.

Spotkania można oglądać na oficjalnym kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv.