Virtus.pro odsuwa od głównego składu Matusza „TOAO” Zawistowskiego, a w jego miejsce tymczasowo zastąpi Kamil „Sobol” Sobolewski.

Drużyna Virtus.pro decyduje się na zmiany w składzie. Dotychczasowego prowadzącego – Mateusza „TOAO” Zawistowskiego, który zostaje odsunięty na ławkę rezerwowych, zastąpi reprezentant Actina PACT – Kamil „Sobol” Sobolewski. Funkcję kapitana składu przejmie Janusz „Snax” Pogorzelski. Sobolewski wystąpi w barwach Virtus.pro w turnieju GG.BET Sydney Invitational, którego stawką jest awans na IEM Sydney 2019.

Sobol na przełomie 2018 i 2019 roku stał się fenomenem na polskiej scenie. Występy w Miksturze oraz składzie Izaka podczas ASUS ROG JTR 2019 przyciągnęły uwagę wielu polskich organizacji, aż nieoficjalnie stał się najbardziej rozchwytywanym młodym talentem. Ostatecznie na dłużej zagrzał miejsce w Actina PACT, z którymi podpisał kontrakt pod koniec stycznia i już zapewnili sobie pierwszy sukces – wygraną na Lantrek 2019.

Jako, że występy naszego składu CS:GO minęły się z naszymi oczekiwaniami, wraz z graczami podjęliśmy decyzję o zmianach. Ogłosimy pełne plany na przyszłość po turnieju Charleroi Esports i poznaniu nadchodzących wyników.

 – powiedział główny menadżer Virtus.pro, Roman Dvoryankin.

GG.BET Sydney Invitational wystartuje już dziś o godzinie 18:00, gdy swój pierwszy mecz rozegra devils.one. Odświeżony skład Virtus.pro będzie można zobaczyć jutro o tej samej godzinie. Zmagania można oglądać na tym kanale.