Szymon „IsAmU” Kasprzyk opublikował dziś oświadczenie, w którym przekazał, że Pompa Team znika z esportowej sceny. Zapowiedział również nowy projekt, w który się zaangażuje.

Pompa Team pojawiła się w sporcie elektronicznym w 2017 roku. Weszła do gry z dwoma dywizjami – CS:GO i League of Legends. Za całym projektem stanął potężny duet z polskiego YouTube'a – Szymon „IsAmU” Kasprzyk i Sergiusz „Nitrozyniak” Górski. Dwójka przyjaciół idealnie podzieliła się obowiązkami, bowiem pierwszy działał więcej przy FPS-ie od Valve, a drugi zajmował się drużyną rywalizującą w tytule Riot Games.

Organizacja w esportowym świecie przeżyła wiele pięknych, ale też trudnych chwil pod kątem wynikowym. Jednego nie można jej odebrać – przewinęło się przez nią mnóstwo graczy, którzy następnie rozwinęli skrzydła. Kolejnych sukcesów, bądź porażek już natomiast nie będzie, ponieważ dziś oficjalnie zakończyła się historia Pompy.

IsAmU opublikował oświadczenie, w którym przekazał tą przykrą wiadomość dla kibiców klubu. Jako główny powód podał wymuszone rozstanie Nitrozyniaka z esportem, które nastąpiło po nałożonym banie od Riot Games na prowadzenie zespołu LoLa w Ultralidze. Przyznał, że naruszyło to fundament PT i postanowił zrezygnować z CS-a zamykając tym samym markę.

Aktualnie na stronie Pompa Teamu trwa wyprzedaż rzeczy związanych z esportem. Szymon natomiast zabiera się za tworzenie nowego sklepu z odzieżą, który ma wystartować we wrześniu lub październiku – nie będzie on już oczywiście związany z Pompą.