Konstantin „⁠groove⁠” Pikiner zdecydował się opuścić organizację Gambit i występuje z zawodnikami jako trener w 15. sezonie ESL Pro League.

Konstantin „⁠groove⁠” Pikiner od 2018 roku pełnił funkcję dyrektora sportowego w Gambit Esports, lecz organizacja poinformowała, że trzydziestodziewięciolatek zdecydował się kontynuować swoją karierę w esporcie jako trener. Konstantin nie rozstaje się ze składem teoretycznie wciąż reprezentującym czerwoną gwiazdę, ponieważ przez ostatnie półtora roku i tak współpracował z nimi częściowo jako szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że organizacja Gambit została wykluczona niemalże ze wszystkich znaczących rozgrywek na scenie CS:GO. Jej gracze obecnie występują w 15. sezonie ESL Pro League pod nazwą „Players”, bez koszulek meczowych oraz „neutralną” flagą. Wszystko przez powiązania finansowe Gambit z rosyjskimi oligarchami i obecnie toczącą się wojną w Ukrainie.

Wiele osób zwiastuje, że esportowe sankcje mogą spowodować gigantyczny regres rosyjskiego Counter-Strike'a. Ostatnie kilkanaście miesięcy sprawiły, że o mówiliśmy o regionie CIS jako jednym z najsilniejszych na świecie przez pryzmat solidnej gry Gambit, NAVI, Virtus.pro, Entropiq czy forZe. Duża część rosyjskich organizacji może w niedalekiej przyszłości sprzedać swoje składy, idąc w ślady Gambit, o czym donoszono wczoraj.