Doczekaliśmy się. Już dziś poznamy finalistów jesiennej odsłony ESL Mistrzostw Polski! W półfinałach zagrają m.in. Illuminar Gaming i Actina PACT.

To będzie sobota pełna emocji związanych z ESL MP. Do akcji wkroczą bowiem cztery zespoły z Polski, które do tej pory najlepiej radziły sobie w rozgrywkach. Łącznie zobaczymy dwa spotkania, które wyłonią nam finalistów zawodów. AVEZ Esport podejmie Illuminar Gaming, a Actina PACT zmierzy się z Wisłą All in! Games Kraków. Faworytami możemy nazwać podopiecznych Adriana „IMD” Piepera oraz Białą Gwiazdę, natomiast pamiętajmy, że to jest CS, a w nim zdarzyć się może dosłownie wszystko.

Jeżeli chodzi o mecz numer jeden, to wystartuje on o 16:00. Co ciekawe – będzie powtórką półfinału z poprzedniego sezonu. Wtedy również AVEZ rywalizowało z Illuminar i po trzech lokacjach wygrało. Ostatecznie skończyło mistrzostwa na drugim stopniu podium. Teraz na pewno iHG ma ochotę się odegrać. Zresztą widać, jak bardzo zależy im na tym wydarzeniu. Wybrali się na bootcamp, odpuścili wszystko, co mogli poza PLE, aby w pełni skupić się na przygotowaniu. Porażka byłaby zatem dla nich ogromnym ciosem, więc nie będą chcieli do niej dopuścić.

Drugi pojedynek planowo rozpocznie się o 19:00. Patrząc na poprzednie rezultaty obu ekip – spodziewamy się naprawdę zaciętej potyczki. Wisła Kraków ma przecież za sobą świetny występ w Nine to Five 5, podczas którego stanęła na najwyższym stopniu podium. PACT z kolei bezbłędnie przeszedł przez Nine to Five 6 Dawn, a następnie w systemie szwajcarskim głównego turnieju nie miał sobie równych. Zwyciężył trzy starcia z rzędu i awansował do play-offów. Do tego warto podkreślić, że grono Dawida „lunAtic” Cieślaka do tej pory nie przegrało ani jednej mapy w fazie pucharowej ESL Mistrzostw Polski. Na swojej drodze pokonało PGE TurówIzako Boars x-kom AGO. Zadaniem Grzegorza „szpero” Dziamałka i spółki będzie przerwanie passy rywali, jednak czy im się to uda? Przekonamy się wieczorem!

  • 16:00 Poland AVEZ vs. Poland Illuminar Gaming – transmisja
  • 19:00 Poland Actina PACT vs. Wisła All in! Games Kraków – transmisja 

Przypominamy, że pula nagród ESL MP wynosi 50 tysięcy złotych. Dodatkowo dla Mistrza Polski przygotowane są sloty na liście uczestników DreamHack Open November i zamkniętych kwalifikacji do IEM Katowice 2021.