Kilka dni temu emocjonowaliśmy się transferem Michała „MICHU” Mullera do Evil Geniuses, a dziś możemy go już podziwiać na serwerze. Polak zadebiutuje w spotkaniu z Dignitas.

  • United States Evil Geniuses – Sweden Dignitas

Długo czekaliśmy na to, by w końcu zobaczyć MICHA na serwerze. Polak ostatni publiczny mecz rozegrał prawie 3 miesiące temu jako Styl Dunów, dla organizacji zaś ostatni raz wystąpił 2. grudnia – w meczu Envy kontra MAD Lions. Szmat czasu, który jednocześnie zbudował hype na pierwszy mecz MICHA w nowych barwach. Polak dzisiaj debiutuje w Evil Geniuses, a rywalem drużyny będzie Dignitas.

Dla EG będzie to jednocześnie pierwszy mecz w turnieju FunSpark ULTI 2020 Europe Final. W rozgrywkach bierze udział osiem drużyn, które rywalizują o 250 tysięcy dolarów. Początkowo ekipa MICHA miała zmierzyć się z Heroic – Duńczycy jednak dzień przed rozpoczęciem zrezygnowali z udziału, a na ich zastępstwo powołano Dignitas.

Szwedzi i hallzerk to nieporównywalnie wygodniejszy rywal niż Heroic, które w obecnej formie należy do dwóch najlepszych drużyn świata. Co więcej, Dignitas wydaje się rywalem możliwym do pokonania, niemniej jednak dyspozycja EG to jedna wielka niewiadoma. Amerykańsko-europejski zespół zaliczał ostatnio serię porażek, teraz jeszcze dokonał zmiany, wykluczając swojego weterana – tarika. Co prawda Amerykanin nie błyszczał formą, więc tutaj należy upatrywać ewentualny „efekt nowej siły” w postaci MICHA. Przez długą absencję Polaka byłoby jednak niepoważnie oczekiwać od niego, by ten z miejsca pociągnął za sobą nowy zespół. Tu w rolę lidera musi wcielić się Brehze, czyli strzelecko największa gwiazda drużyny. MICHU na razie może Amerykanina tylko uzupełnić.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:30. W razie wygranej EG przechodzi do następnej rundy, w której zmierzy się ze zwycięzcą meczu BIG – Extra Salt. Transmisja spotkania na kanale FunSpark.