Nie udało się zaskoczyć przeciwnika – Anonymo przegrało z Movistar Riders 0:2 w ramach 9. sezonu LOOT.BET. Polacy tym samym mają bilans 2-2 i czeka ich jeszcze jeden mecz fazy grupowej rozgrywek.

  • European Union Movistar Riders 2:0 Poland Anonymo (Overpass 16:9, Nuke 16:12)

Movistar Riders byli faworytem tego spotkania i rzeczywiście udowodnili, że takie przewidywania nie były rzucaniem słów na wiatr. Europejsko-brazylijski kolektyw rozpoczął genialnie Overpassa, gdzie już po pierwszej połowie prowadził 12:3. Po takim ciosie niemal niemożliwym jest się podnieść i rzeczywiście, po zmianie stron Anonymo próbowało walczyć o come-back, ale strata do rywala okazała się zbyt duża. W efekcie Overpass zakończył się wygraną Movistar Riders 16:9, a znakomite zawody rozegrał smooya – Brytyjczyk zdobył aż 27 fragów, w czym nie miał sobie równych na serwerze.

Rywalizacja przeniosła się na wybranego przez Anonymo Nuke'a. Niestety i tutaj Europejczycy okazali się lepsi w pierwszej połowie, mimo gry w rolach terrorystów. Po zmianie stron było tylko gorzej – Movistar Riders bowiem zaczęli odjeżdżać przeciwnikom, wygrywając aż sześć rund z rzędu i prowadząc już 14:7. Wówczas przebudziło się Anonymo. Polacy zdołali jednak tylko trochę poprawić swój dorobek punktowy, ostatecznie uznając wyższość rywala wynikiem 12:16. Ponownie najlepszy na serwerze był smooya, który zaliczył 25 fragów. Tyle samo zdobył Snax, który jednak otrzymał znacznie mniejsze wsparcie od kolegów z drużyny. W rezultacie Anonymo poniosło porażkę i obecnie ma bilans 2-2 w 9. sezonie LOOT.BET. Przed Polakami piąty mecz, który zadecyduje o tym, czy awansują oni do dalszego etapu turnieju.