Krótka przerwa zaliczona, pora na powrót do gry. Dan „apEX” Madesclaire będzie częścią głównego składu Vitality podczas IEM Katowice 2021.

Kilka dni temu Team Vitality rywalizował w BLAST Premier Spring Groups 2021. W pierwszym pojedynku spotkał się na serwerze z Complexity i co ciekawe, został zdominowany – zwłaszcza na Overpassie, którego przegrał 2:16. Mogliśmy się zatem domyślać, że w środku drużyny coś kompletnie nie działało. Dzień po rozegranym starciu organizacja poinformowała społeczność, że na przerwę od oficjalnych potyczek udaje się Dan „apEX” Madesclaire, który przez problemy prywatne nie był w stanie w pełni oddawać się zespołowi. Klub przekazał, że wstępnie urlop kapitana potrwa jedynie przez wspomniany turniej, choć jeśli pojawi się potrzeba – zostanie on przedłużony.

Najwidoczniej jednak takiej potrzeby nie ma lub apEX uznał, że nie może zostawić ekipy samej podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w CS-owym kalendarzu, jakim jest IEM Katowice. Podane zawody z pulą nagród wynoszącą $972 000 i światową czołówką na liście uczestników już wystartowały. Dziś na godzinę 19:00 zaplanowany jest pierwszy mecz Vitality, w którym reprezentanci francuskiej organizacji podejmą OG. W zmaganiach, które będzie można obejrzeć pod tym adresem weźmie udział Madesclaire, który oficjalnie wraca do gry. Formacja ponownie więc posiada na pokładzie kapitana z krwi i kości, o czym poinformowano za pomocą Twittera. Dla grona Rémy'ego „XTQZZZ” Quoniama to wiele znaczy, ponieważ bez Dana nie mieliby na serwerze prowadzącego, co znacznie utrudniłoby drogę po wymarzony puchar.

Kiedy apEX nie występował z TV, w oficjalnych spotkaniach lukę wypełniał Nabil „Nivera” Benrlitom. Teraz natomiast rifler z Belgii zajmie się pełnieniem roli szóstego gracza, co oznacza, że będzie wkraczał do akcji tylko na Duście2, Inferno i Nuke'u.

Skład Vitality prezentuje się następująco:

  • France Dan „apEX” Madesclaire
  • France Mathieu „ZywOo” Herbaut
  • France Richard „shox” Papillon
  • France Cédric „RpK” Guipouy
  • France Kévin „misutaaa” Rabier
  • Belgium Nabil „Nivera” Benrlitom
  • France Rémy „XTQZZZ” Quoniam – trener