Epizod Rokasa „EspiranTo” Milasauskasa w GORILLAZ dobiegł końca. Młody rifler został odsunięty od międzynarodowego składu po krótkim okresie współpracy.

12. kwietnia Robin „flusha” Rönnquist za pomocą Twittera oficjalnie ogłosił swój nowy zespół, nad którego stworzeniem pracował z Miikką „suNny” Kemppim. Poinformował również, że jego członkowie mogą się jeszcze zmienić oraz zapewnił, że formacja ma wsparcie organizacji.

Od tamtej pory drużyna występująca pod roboczą nazwą GORILLAZ osiągała mieszane wyniki. Rozegrała 15 oficjalnych pojedynków, z czego wygrała zaledwie 7. W międzyczasie rozstała się z Buğrą „⁠Calyx⁠” Arkınem, po którym lukę – póki co jako stand-in załatał Niels Christian „⁠NaToSaphiX⁠” Sillassen.

Dziś dowiedzieliśmy się o kolejnym pożegnaniu. Ekipa flushy podziękowała za współpracę Rokasowi „EspiranTo” Milasauskasowi, który w oświadczeniu wyjaśnił, dlaczego to właśnie na niego padło. Stwierdził, że otrzymał w dywizji rolę, w której źle się czuł, a do tego styl gry mu nie odpowiadał, co przełożyło się na słabą dyspozycję indywidualną. Przekazał też, że robił, co tylko mógł, aby się jakoś odnaleźć, ale nie wyszło i teraz zamierza jeszcze więcej nad sobą pracować.

Wolne miejsce w paczce flushy suNny'ego zajął Yasin „xfl0ud” Koç, choć nie wiadomo, czy zostanie w niej na stałe. Miał już okazję wziąć udział w jednym sprawdzianie – spotkaniu przeciwko Sangal Spring Sweet Spring 2 Regionals. Nie zakończyło się ono jednak pozytywnie dla międzynarodowej piątki, bowiem po trzech mapach to grono Engina „MAJ3R” Küpeliego okazało się silniejsze.

Poniżej przedstawiamy aktualny skład GORILLAZ:

  • Finland Jere „⁠sergej⁠” Salo
  • Finland Miikka „⁠suNny⁠” Kemppi
  • Sweden Robin „⁠flusha⁠” Rönnquist
  • Denmark Niels Christian „⁠NaToSaphiX⁠” Sillassen – stand-in
  • Turkey Yasin „⁠xfl0ud⁠” Koç – stand-in