Ogłoszono powstanie nowej organizacji CS:GO, która przyjęła pod swoje skrzydła fundament dawnego zespołu mousesports.

TITANS to nowo ogłoszona organizacja posiadająca swoją siedzibę w Szwajcarii. Marka na start zakontraktowała zawodników CS:GO, część z nich głównie znanych z wcześniejszej gry dla mousesports, lecz nie wyklucza operacji również na innych scenach esportowych.

Jako główny fundament zespołu można uznać duet graczy Miikka „⁠suNny⁠” Kemppi, Tomáš „⁠oskar⁠” Šťastný oraz trenera Sergey „⁠lmbt⁠” Bezhanov, którzy niegdyś współpracowali ze sobą w niemieckiej organizacji mousesports, wygrywając przy tym kilka tytułów w 2018 roku. Kapitanem składu został jeden z najbardziej doświadczonych prowadzących na scenie CS:GO – Mathias „⁠MSL⁠” Lauridsen, który u swojego boku będzie dysponował dwoma młodymi talentami – Antonem „⁠supra⁠” Tšernobai oraz Magnusem „⁠Nodios⁠” Olsenem.

Zgodnie z oświadczeniem organizacji, zespół obecnie jest w drodze na bootcamp, podczas którego przygotuje się do startu jesiennego sezonu. Ich pierwszym celem jest zakwalifikować się na najważniejsze turnieje na scenie, dzięki czemu wypracują sobie miejsce w światowej czołówce.

Wiele osób może kojarzyć nazwę organizacji. Starsi fani CS:GO z pewnością pamiętają legendarne Titan, jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji w latach 2014-2015, która zakończyła działalność w 2016 roku z powodu problemów finansowych. Jednak wiele wskazuje na to, że nowa marka nie ma wiele wspólnego z dawnymi Tytanami. Warto nadmienić, że menadżerem esportowym w TITANS został Alen Šola, który wcześniej zajmował pozycję dyrekora esportowego w CR4ZY.